Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Cicha noc

22-12-2020
Święta Bożego Narodzenia to jedne z najważniejszych w tradycji chrześcijańskiej. W tym roku ze względu na pandemię będą inne niż w poprzednich latach. Niezmienne jednak pozostaje przesłanie, które niosą ze sobą, bo to przede wszystkim czas pojednania i refleksji nad własnym życiem.

Co nam zostało z dawnych lat?

22-12-2020
Sianko pod obrusem na Wigilię, parzysta liczba gości przy stole, opłatek ale też całowanie pod jemiołą. Wszystko to wiąże się z okresem Świąt Bożego Narodzenia. Niektóre zwyczaje i obyczaje zanikają, a o korzeniach wielu z nich nie wiemy nic. Muzeum Regionalne w Stalowej Woli postanowiło przybliżyć na swoich stronach internetowych elementy tradycji, którą znali nasi przodkowie, a może i my też?

Przedświąteczne zakrzątanie

22-12-2020
Okres Bożego Narodzenia to czas spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Ze względu na obowiązujące obostrzenia w tym roku powinien być on nieco inny niż zazwyczaj bo spędzony w gronie najbliższych. Maksymalnie do świątecznego stołu można zaprosić 5 gości.

Nawyki a litera prawa

22-12-2020
Święta to też prezenty, a okolice Bożego Narodzenia kuszą promocjami w sklepach. Pandemia nie zmieniła tego zupełnie. Ostatnie miesiące jednak pokazały i poniekąd wymusiły popularność zakupów przez Internet. Wprowadzane w różnych okresach obostrzenia sprawiły także, iż do Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Stalowej Woli trafiają inne niż dotąd skargi.

Uwaga oszuści

22-12-2020
Oszuści, zwłaszcza w okresie przedświątecznym, wykorzystują ufność seniorów. Do ich domów przychodzą osoby podające się za przedstawicieli znanych firm, oferując atrakcyjne rachunki za różne usługi. Po podpisaniu umowy często okazuje się, że oferta nie jest korzystna. Sygnały o takich przypadkach płyną również od Abonentów Telewizji Kablowej Stella.

Tak jeszcze nie było

22-12-2020
Dotąd uroczysta Gala wręczenia Nagród Miasta Stalowa Wola w dziedzinie kultury odbywała się wiosną. W tym roku z oczywistych względów plany zmieniono. Ostatecznie, na szybko magistrat postanowił uhonorować artystów i organizatorów życia kulturalnego. "Gałązki Sosny" wręczono w poniedziałek w MDK, bez udziału publiczności.

Świąteczna opowieść

22-12-2020
"Świąteczna opowieść" - to tytuł spektaklu, który w tym roku przygotował Dziecięcy Zespół Tańca "Smyk" oraz Młodzieżowy Zespół Tańca Współczesnego "Pasja". Nad całością czuwała choreograf obu grup Urszula Wieczorek.

Z Betlejem

22-12-2020
"Światło służby" to tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju pochodzącego z groty narodzenia Jezusa Chrystusa, które pomimo pandemii, za sprawą skautów, w sztafecie obiega kraje i kontynenty. Dotarło ono także do Stalowej Woli.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Komunikaty

Partnerzy