Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Jestem świadomy - będę bezpieczny

21-08-2018
W ramach akcji „Senior na drodze. Jestem świadomy - będę bezpieczny” w Stalowej Woli odbyły się warsztaty prowadzone przez policjantów ruchu drogowego. Grupę docelową stanowili piesi oraz rowerzyści w wieku powyżej 60 lat.

Dożynki Powiatu Stalowowolskiego

21-08-2018
19. sierpnia w Pysznicy odbyły się XIX Dożynki Powiatu Stalowowolskiego. Święto plonów było okazją do podziękowania za tegoroczne zbiory, a rolnikom za niełatwą pracę, dzięki której na naszych stołach nie brakuje chleba.

Dożynkowy urodzaj

21-08-2018
W minioną niedzielę w Ulanowie odbyły się Dożynki Powiatu Niżańskiego połączone z Dożynkami Diecezjalnymi. Impreza wpisała się w obchody przypadającego w tym roku jubileuszu 200 lecia Diecezji Sandomierskiej.

W rocznicę

21-08-2018
W tym roku przypada 30. rocznica strajków „Solidarności” w HSW. Z tej okazji od 31. sierpnia do 2. września odbędzie się szereg wydarzeń, które mają przypominać o znaczeniu protestów dla „rodzącej się”w kraju wolności. O szczegółach poinformowano na konferencji prasowej.

Warsztaty ze Stellą

21-08-2018
W świetlicy „Tęcza” działającej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli każdego dnia wakacji przebywa kilkadziesiąt dzieci, które korzystają z różnych zajęć. Obok stałej oferty warsztatów artystycznych, gier i zabaw organizowane są także wyjazdy krajoznawcze czy wyjścia na basen. W poniedziałek odbyły się też warsztaty dziennikarskie z Telewizją Kablową Stella.

Święto Wojska Polskiego

17-08-2018
15. sierpnia w Polsce obchodzone są dwa święta: kościelne - Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwane potocznie Matki Boskiej Zielnej oraz państwowe - Wojska Polskiego. W Stalowej Woli z tej okazji odbyły się uroczystości, przypominające jednocześnie wydarzenia sprzed 98. lat.

Na wylotówkach

17-08-2018
Trwają prace budowlane w rejonie i na drogach wylotowych ze Stalowej Woli. Już możemy przejechać przez nowe rondo na ulicy Energetyków, które będzie stanowiło łącznik do planowanej obwodnicy i na strefę przemysłową. Jesienią natomiast zakończy się remont ulicy Sandomierskiej.

Czekając na adopcję

17-08-2018
Małego kotka łatwo jest przygarnąć pod wpływem emocji czy na prośbę dzieci. Związane z opieką nad zwierzęciem obowiązki niekiedy jednak zniechęcają właścicieli, którzy „problemu” pozbywają się na przykład w lesie. Udomowiony kot nie umie poradzić sobie w obcym środowisku. Takimi przypadkami zajmuje się Fundacja „Kocia Wyspa”.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Partnerzy