Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

W rytmie salsy

05-05-2020
Wspominany końcem kwietnia Międzynarodowy Dzień Tańca stał się pretekstem dla tancerzy Klubu La Volta z MDK w Stalowej Woli do zaprezentowania rytmicznej salsy we własnych pokojach i na podwórkach. Z nagrań powstał filmik pokazujący pasję młodych ludzi.

W toku

01-05-2020
Rozpoczynamy od przeglądu miejskich inwestycji. Na realizację części z nich wpłynęła epidemia. Zaplanowane wcześniej zadania nie są, póki co, zagrożone, jedynie terminy niektórych mogą ulec przesunięciu.

W święta i nocami

01-05-2020
Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia zachęcają do korzystania z teleporad medycznych. To bezpieczny sposób konsultacji z lekarzem lub pielęgniarką szczególnie dla osób z grupy podwyższonego ryzyka. Zdalne porady mogą przydać się po godzinach pracy przychodni, a są one dostępne także w nocy i w czasie świąt.

Zbędne gabaryty

01-05-2020
Odpady wielkogabarytowe, niebezpieczne, budowlane, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, a także inne niepotrzebne w domach rzeczy można bezpłatnie oddać w tzw. Rupieciarniach, które działają w Stalowej Woli. Od początku roku trafiło do nich 780 ton, głównie pozostałości po remontach i porządkach.

W moim ogrodzie...

01-05-2020
Kolorowe kwiaty, kwitnące drzewka i wschodzące warzywa. Tak wyglądają o tej porze roku ogrody działkowe. Oprócz prac związanych z uprawą roślin to także doskonale miejsce relaksu.

Po przerwie

01-05-2020
Rząd etapami przywraca życie sportowe w kraju. Na 4. maja wyznaczył termin otwarcia niektórych obiektów plenerowych, w tym boisk szkolnych, kortów tenisowych czy bieżni. Korzystanie z nich obwarowane będzie ściśle określonymi zasadami, ale sportowcy cieszą się nawet z tak znikomych możliwości powrotu do wartościowych treningów.

Dostępni

01-05-2020
Od 4. maja w Polsce działalność mogą również wznowić biblioteki czy muzea. Nie wszystkie jednak instytucje kultury powracają do zwyczajnego funkcjonowania. Pracę przez Internet kontynuują nadal pracownicy domów kultury czy nauczyciele szkół muzycznych.

Tym razem w sieci

01-05-2020
Majówkę w Internecie, a konkretnie obchody 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja proponuje Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, które w ostatnich latach zapraszało na rozwadowski rynek. Spotkania nawiązywały do międzywojennej tradycji. Teraz będzie o współczesnym rozumieniu patriotyzmu, także w formie zabawy.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Komunikaty

Partnerzy