Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Zaczyna się od marzeń

20-02-2018
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli mogli podziwiać w hali sportowej swojej szkoły należący do stalowowolskiego Aeroklubu szybowiec oraz porozmawiać z pilotem Polskich Linii Lotniczych LOT. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy jaką placówka nawiązała z aeroklubem w styczniu bieżącego roku.

Rok w Automobilklubie

20-02-2018
Automobilklub Stalowa Wola właśnie podsumował miniony rok działalności. Stowarzyszenie zajmuje się organizowaniem rajdów samochodowych, szkoli także z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W jego celach statutowych znajduje się ponadto nauka dzieci i młodzieży z bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Centrum w budowie

20-02-2018
Kościół Źródło Miłosierdzia Bożego pięknieje. Po wybudowaniu i wyposażeniu wnętrz świątyni obecnie w jej piwnicach trwają prace związane z uruchomieniem tzw. Centrum Miłosierdzia Bożego. Swoje miejsce znajdzie tu m. in. świetlica dla dzieci, będzie działała także kawiarenka i wolontariat. Każdy może dołożyć do tego dzieła symboliczną cegiełkę.

Modernizacja PKP

16-02-2018
Na stacji kolejowej Stalowa Wola - Rozwadów gotowe są 3 nowe tory i 15 rozjazdów. Dalsze prace potrwają do jesieni. Modernizacja stanowi element większego zadania na trasie do Lublina. O szczegółach i zmianach w rozkładzie jazdy pociągów na konferencji prasowej mówili przedstawiciele PKP Polskie Linie Kolejowe.

Wizje rewitalizacji

16-02-2018
Trwa druga edycja konkursu, w którym można zdobyć dofinansowanie na działania z zakresu kultury, sportu czy edukacji. Zgłaszane inicjatywy mają dotyczyć rewitalizowanych osiedli: Fabrycznego i Rozwadów. Zainteresowani konkursem wzięli udział w warsztatach pod nazwą "Generator pomysłów".

Nieznany świat

16-02-2018
Największy pająk świata, świecący na niebiesko skorpion, w sumie kilkadziesiąt żywych okazów czeka na odwiedzających kolejną edukacyjną wystawę, udostępnioną przez Muzeum Regionalne w Stalowej Woli. Jest to okazja nie tylko do zgłębienia kilku ciekawostek, ale także do przełamania stereotypów o tych zwierzętach.

Wsparcie dla "Ochronki"

16-02-2018
Do przekazywania 1% podatku na jego rzecz zachęca Dom Dziecka "Ochronka" im. św. Brata Alberta w Stalowej Woli. Pieniądze, pozyskane przy okazji rozliczenia z fiskusem, placówka przeznacza na codzienną działalność.

Popielec

16-02-2018
14. lutego przypadała Środa Popielcowa. Dzień ten w Kościele Katolickim rozpoczął Wielki Post, który jest czasem przygotowań do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Partnerzy