Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Mieszkaniowa wizja

20-02-2019
W ramach programu budownictwa wielorodzinnego „Z perspektywą w Stalowej Woli” jeszcze w tym roku powinna rozpocząć się budowa trzeciego bloku mieszkalnego przy ulicy Orzeszkowej. Miejski Zakład Budynków, który realizuje projekt, prezentuje ponadto koncepcję nowego osiedla „ Leśna”, gdzie ma powstać nawet 600 mieszkań.

Tydzień pomocy ofiarom przestępstw

20-02-2019
W całej Polsce trwa „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Specjalne dyżury, w czasie których można uzyskać bezpłatną pomoc prawną, psychologiczną czy materialną wyznaczyły instytucje takie jak policja, prokuratura i sąd. Dotknięci przemocą, a także ich bliscy, z problemami mogą zgłaszać się oczywiście przez cały rok.

Darmowe porady prawne

20-02-2019
Od tego roku zmienił się zakres nieodpłatnej pomocy prawnej, którą na mocy ustawy organizują powiaty. Podpisana przez Prezydenta RP nowelizacja między innymi rozszerzyła usługi poradnictwa na każdą osobę fizyczną, która złoży oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść związanych z nimi kosztów.

Stop manipulacji !

20-02-2019
Do sieci trafił najnowszy spot kampanii społecznej pod nazwą "Stop manipulacji, nie kupuj na prezentacji", którego celem jest edukacja z zakresu technik sprzedaży, stosowanych przede wszystkim wobec osób starszych. W Stalowej Woli Rzecznik Praw Konsumenta w każdym tygodniu przyjmuje co najmniej kilka oszukanych tak osób. Rekordzista nabył towar za 35 000 złotych.

Dla młodych programistów

20-02-2019
Do 1. marca nauczyciele informatyki mogą zgłaszać uczniów szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa do udziału w IV edycji konkursu pod nazwą „Web.Master Podkarpacki”. Jego celem jest wyłonienie młodych osób wykazujących szczególne zdolności w zakresie programowania.

Stalowe Granie

20-02-2019
Fani planszówek i miłośnicy gier retro spod znaku Atari czy Commodore spotkali się 16. lutego w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym w Stalowej Woli na drugiej edycji imprezy pod nazwą „Stalowe Granie”. Wydarzenie było swego rodzaju zaproszeniem do udziału w cotygodniowych rozgrywkach organizowanych przez Stowarzyszenie „Stal Fiction”.

Nabór pierwszaków

15-02-2019
Od 18. lutego rodzice mogą zapisać dzieci do klas pierwszych w stalowowolskich szkołach podstawowych. W tym roku debiutuje rekrutacja w formie elektronicznej. Od września naukę ma rozpocząć ponad pół tysiąca pierwszaków.

Drogi powiatu

15-02-2019
Przebudowa dróg w gminach: Pysznica i Zaleszany stanowiących dojazd do Stalowej Woli oraz ulicy Dąbrowskiego, która będzie swego rodzaju obwodnicą rozwadowskiego rynku to plany remontowe Powiatu Stalowowolskiego na najbliższe miesiące. Pierwszą umowę już podpisano, kolejne zadania są w fazie przetargu i projektowania.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Ogłoszenia

Reklama

Partnerzy