Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Co dalej z bazarem?

27-04-2018
Pod koniec maja ruszą prace związane z realizacją zadania pod nazwą „Modernizacja targowiska miejskiego w Stalowej Woli. Mój rynek - hala owocowo-warzywna". W jego ramach wybudowany zostanie nowy obiekt handlowy. Ponadto powstanie droga wewnętrzna, dzięki której zwiększy się liczba miejsc parkingowych dla osób robiących tu zakupy. W środę w Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców prezydent miasta spotkał się w tej sprawie z kupcami.

60 lat budowlanki

27-04-2018
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Stalowej Woli ma już 60 lat. Placówka powstała jako Szkoła Przysposobienia Zawodowego przygotowująca kadry dla Rzeszowskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego. Uroczystości jubileuszowe popularnej „budowlanki” odbyły się 26. kwietnia.

Dni otwarte

27-04-2018
W dobie demograficznego niżu szkoły muszą zabiegać o uczniów, między innymi poprzez organizowanie dni otwartych. W czwartek swój potencjał prezentowało Centrum Edukacji Zawodowej, a w piątek Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Stalowej Woli.

Sportowa oferta dwójki

27-04-2018
W minionym tygodniu swoją ofertę zaprezentowała także Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Stalowej Woli.

Wiosenne czwartki

27-04-2018
26. kwietnia na stadionie przy ulicy Staszica w Stalowej Woli Katolicki Klub Sportowy „Victoria” zainaugurował cykl sportowy pod nazwą „Czwartki lekkoatletyczne”. Każdego roku podczas wiosennej i jesiennej edycji imprezy z „królową sportu” mierzą się tysiące uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z regionu.

Miejska majówka

27-04-2018
Koncerty, konkursy, a wszystko z rowerem w tle. Tak w skrócie zapowiadają się Dni Stalowej Woli. Na Placu Piłsudskiego od 1 do 3 maja zaprezentują się m. in. Bovska, Grzegorz Hyży i Krzysztof Cugowski. MDK przygotował ponadto szereg propozycji dla osób o różnych zainteresowaniach.

"Zasłuchani"

24-04-2018
Rozpoczynamy od obrad Rady Miejskiej Stalowej Woli. Poniedziałkowe posiedzenie wzorem innych sesji zdominowało sprawozdanie prezydenta, który m. in. odniósł się do kwestii rozbudowy Cmentarza Komunalnego oraz do problemów związanych z zabezpieczeniem stawów osadowych, zagrażających ujęciu wody dla regionu. Ponadto na sesji podwyższono kapitał zakładowy MZB.

Sprawozdania i przetargi

24-04-2018
Do końca kwietnia zostanie ogłoszony drugi przetarg na budowę bloku operacyjnego w stalowowolskim szpitalu. Jednocześnie o pół roku został przesunięty termin realizacji tego zadania. O szczegółach tej i innych inwestycji mówiono podczas sesji Rady Powiatu.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Partnerzy