Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Sporty walki

12-03-2021
"Każde zawody to dla nas kolejna cenna lekcja" - tak mówią o sobie zawodnicy brazylijskiego jiu jitsu ze Stalowej Woli. 6. marca reprezentanci Klubu Kaito FightSports wystartowali w VIII Grand Prix Polski w Mińsku Mazowieckim, skąd wrócili z dorobkiem ponad 20 medali i trzecim miejscem w klasyfikacji drużynowej.

Jak i gdzie?

09-03-2021
Rozpoczynamy od trudnego powrotu do realizacji usług medycznych z poziomu sprzed pandemii. Duża grupa medyków została zaszczepiona przeciwko Covid 19, wracają więc np. niektóre planowane przyjęcia do stalowowolskiego szpitala, tymczasem Ministerstwo Zdrowia chce część z nich ograniczyć. Z drugiej strony ten sam resort mówi o kończeniu z teleporadami. Sprawdziliśmy jak rzecz się ma w prowadzonych przez powiat i gminę placówkach leczniczych.

Bliżej czy dalej?

09-03-2021
8. marca rozpoczął się proces rekrutacji do stalowowolskich przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Trwają też zapisy do pierwszych klas podstawówek. Harmonogramy postępowań dostępne są na stronach internetowych placówek, których organem prowadzącym jest gmina

Z nadzieją

09-03-2021
Trwa okres rozliczeń z fiskusem, kiedy to 1% podatku można przekazywać na organizacje pożytku publicznego. Pozyskane w ten sposób pieniądze przydadzą się m. in. w Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Szczególnej Troski "Nadzieja".

Mistrzostwa Podkarpacia

09-03-2021
W Stalowej Woli zorganizowano XI Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Boksie. W zawodach, które odbywały się 5. i 6. marca w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, udział wzięli reprezentanci 10 klubów oraz sportowcy niestowarzyszeni.

Początek rundy

09-03-2021
Od zwycięstwa rozpoczęła rozgrywki po zimowej przerwie piłkarska drużyna Stali Stalowa Wola. Trzecioligowcy 6. marca wystąpili w roli gospodarza, pokonując Avię Świdnik 1 do 0.

Rodem za Stalowej Woli

09-03-2021
Pochodzący ze Stalowej Woli architekt Karol Smagacz jest jednym z sześciu uczestników nowego show Polsatu. W programie "Design Dream - Pojedynek na wnętrza", w którym areną zmagań są mieszkania polskich rodzin, walczy o tytuł najlepszego projektanta oraz sto tysięcy złotych.

Siła kobiet

09-03-2021
Na koniec dzisiejszego wydania serwisu jeszcze kilka słów o kobietach z racji przypadającego 8. marca ich święta. Początki tego upamiętnienia, sięgające 1909 roku miały inny niż dziś cel, choć walka o swoje prawa nadal pozostaje aktualna w wielu przypadkach. Przez ponad sto lat zmienił się jednak charakter i formy serdeczności okazywane przez męską część społeczeństwa.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Komunikaty

Partnerzy