Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Domowe powitanie roku

29-12-2020
Na razie do 17. stycznia w całym kraju obowiązuje szereg ograniczeń związanych z pandemią. Część z nich dotyczy nocy sylwestrowej. Odwołano wszystkie duże imprezy w tym świętowanie Nowego Roku w przestrzeni publicznej i wprowadzono zakaz przemieszczania się w Sylwestra od godziny 19 do 6.

Inwestycja w integrację

25-12-2020
Gdy świat dziś mocno ogranicza wszelkie formy aktywności i kontakty międzyludzkie, Stowarzyszeniu Ruch Pomocy Psychologicznej "Integracja" udało się rozpocząć kolejny projekt. Jest on skierowany m. in. do ludzi młodych, a wśród efektów ma się znaleźć utworzenie ośrodka konsultacyjnego w Stalowej Woli.

Mistrz z naszych okolic

25-12-2020
W naszym serwisie informacyjnym dziś o sile charakteru, która zaprowadziła po olimpijskie złoto czy po wpis do Księgi Rekordów Guinessa. Sylwester Flis pochodzi z Woli Rzeczyckiej koło Stalowej Woli, koleje losu poprowadziły go m. in. do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Po drodze pojawiła się choroba, która posadziła aktywnego młodego mężczyznę na wózku inwalidzkim, ale to właśnie na nim osiągnął największe sportowe sukcesy. A historia pisze się nadal.

Dla Kresowiaków

25-12-2020
Stalowa Wola włączyła się w ogólnopolską akcję pod nazwą "Rodacy Bohaterom". Zbierane w jej ramach dary w styczniu trafią do polskich kombatantów na dawnych Kresach RP, a konkretnie do siostry Michaeli Rak, założycielki pierwszego hospicjum na Litwie, która zajmie się dystrybucją paczek.

Samotny, ale nie sam

25-12-2020
120 paczek z artykułami spożywczymi i chemicznymi otrzymali przed świętami Bożego Narodzenia najbardziej potrzebujący mieszkańcy miasta. Dary trafiły do nich w ramach kolejnej edycji akcji charytatywnej pod nazwą "Stalowowolska Paczka Pomocy - Samotny, ale nie sam", którą koordynuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Inaczej niż dotąd

25-12-2020
Zwyczajowo po świętach Bożego Narodzenia u Katolików rozpoczyna się wizyta duszpasterska. Tak zwana kolęda, tym razem w Diecezji Sandomierskiej nie odbędzie się, choć pozostała pewna furtka. Taką decyzję już 4. grudnia podjął biskup Krzysztof Nitkiewicz.

Świąteczne zwyczaje

25-12-2020
Widowisko o Bożym Narodzeniu przygotowali podopieczni Stowarzyszenia Opieki nad Dziećmi "Oratorium", które działa przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli. W jasełka wpleciona została opowieść o tradycjach naszych wschodnich sąsiadów.

Zdalny także koncert

25-12-2020
Każdego roku z okazji świąt, nauczyciele i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli zapraszali na koncert kolęd. Tym razem nie mógł się on odbyć z udziałem publiczności. Występ zarejestrowała jednak Telewizja Kablowa Stella, by w domach naszych widzów zagościł świąteczny nastrój.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Komunikaty

Partnerzy