Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Wsparcie dla "Racławic"

01-03-2019
Powstało w 1992 roku po to, by podtrzymywać tradycję, pielęgnować świadomość narodową i propagować kulturę w środowisku. Towarzystwo Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca "Racławice" to organizacja pożytku publicznego, której zadania wspierają m. in. fundusze pozyskane z jednego procenta podatku. W okresie rozliczeń z fiskusem może je przekazać każdy z nas.

Warsztaty z komiksu

01-03-2019
W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędą się warsztaty komputerowe z tworzenia komiksów, które zakończy konkurs pod nazwą "Osiedle Fabryczne i Rozwadów w komiksie". Dzięki zajęciom młodzież nauczy się projektowania w specjalnej aplikacji, ale także pozna historię najstarszych dzielnic Stalowej Woli.

Nie tylko dla łasuchów

01-03-2019
Za nami tłusty czwartek czyli dzień, w którym aromatem i wyglądem kusiły kaloryczne słodkości. Kto zjadł symbolicznie jednego pączka może nie mieć wyrzutów sumienia, a kto opychał się oponkami i faworkami bezkarnie teraz powinien pomyśleć o aktywności fizycznej, która pomoże zachować sylwetkę.

Kształcenie zawodowe

27-02-2019
2019 rok przynosi kolejne zmiany związane z reformą szkolnictwa. Tym razem obejmują one kształcenie zawodowe. Przede wszystkim młodzi ludzie mają kończyć edukację z niezbędnymi do podjęcia pracy uprawnieniami. O szczegółach mówiono podczas konferencji zorganizowanej w Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Powiaty: Stalowowolski i Niżański.

Droga przez strefę

27-02-2019
Trwa pierwszy etap przebudowy drogi przebiegającej przez rozgrodzone w 2017 roku tereny przemysłowe po dawnej Hucie Stalowa Wola. Gmina docelowo za ponad 13 milionów złotych wyremontuje prawie 2,5 km odcinek. Zadanie do jesieni ma zrealizować firma z Kraśnika.

Pod lupą

27-02-2019
Coraz cieplejsze dni to zachęta dla dzieci do spędzania czasu na placach zabaw. Aby na zainstalowanych w plenerze urządzeniach najmłodsi mogli bawić się bezpiecznie kontrole rozpoczyna Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Do oceny jest ponad 120 obiektów w regionie.

Choroba cywilizacji

27-02-2019
Z danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że depresja jest jedną z najpoważniejszych chorób. Zapada na nią około 10 % populacji. W lutym w Polsce obchodzony jest Dzień Walki z Depresją, który ma upowszechniać wiedzę na temat zaburzeń psychicznych, a także możliwości leczenia.

Program dożywiania

27-02-2019
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli realizuje program pod nazwą „Posiłek w szkole i w domu”. Mogą z niego skorzystać m. in. osoby samotne, niepełnosprawne i uczniowie z rodzino określonym kryterium dochodowym.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Ogłoszenia

Reklama

Partnerzy