Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Błonia kontra wandale

28-08-2018
Zniszczone ławki, odcumowane i puszczone z prądem rzeki galary oraz porozrzucane śmieci. Nie wszystkim zależy, by oddane niedawno do użytku nadsańskie błonia służyły mieszkańcom miasta w jak najlepszym stanie. Być może sytuację rozwiążą monitoring i oświetlenie, które powinny pojawić się we wrześniu.

Problem z balkonem

28-08-2018
Do naszej redakcji zgłosił się jeden z mieszkańców bloku przy ulicy Siedlanowskiego w Stalowej Woli, który narzeka na zły stan techniczny balkonów w budynku w którym mieszka, co ma zagrażać bezpieczeństwu. Sprawa dwa lata temu została zgłoszona do administratora obiektu czyli Spółdzielni Mieszkaniowej, ta miała zająć się problemem, ale prace przeciągają się w czasie.

W łączności z Polonią

28-08-2018
Mówiąc o pomocy Polakom na Wschodzie zazwyczaj mamy na myśli Ukrainę czy Białoruś. Tymczasem kierując się w stronę Morza Czarnego przy granicy z Rumunią leży niewielkie państwo – Mołdawia, gdzie od pokoleń żyje liczna grupa osób legitymujących się polskimi korzeniami. W ostatnich dniach w Stalowej Woli na wakacyjnym wypoczynku gościła 30. osobowa grupa dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Przyjechali na zaproszenie Stowarzyszenia Łączności i Pomocy Polakom we Lwowie i na Kresach.

Niżańskie święto

28-08-2018
W miniony weekend uroczyście i hucznie świętowano dni miasta w Nisku. Dotychczasowe święto chleba w tym roku ustąpiło rocznicy 85. lecia nadania praw miejskich. W programie imprezy znalazły się wydarzenia sportowe i koncerty m .in. Majki Jeżowskiej czy zespołów Trubadurzy oraz Pectus.

Z ofertą

28-08-2018
Możliwość rozwijania zainteresowań, pomoc w nauce oraz opieka po lekcjach w szkole to tylko część oferty stalowowolskich świetlic środowiskowych i socjoterapeutycznych. Zajęcia w placówkach rozpoczną się od września. Warto pomyśleć o zapisach, bo ilość miejsc jest ograniczona.

Rozbrajanie bomby

24-08-2018
Rozpoczynamy od pytań o rozbrajanie bomby ekologicznej czyli o rekultywację stawów osadowych w Stalowej Woli. Przez dziesięciolecia było to śmietnisko odpadów huty, zagrażające zdrowiu i życiu ludzi. Stawy zostały ulokowane nad zbiornikiem wód podziemnych, z których korzystają mieszkańcy Podkarpacia, dlatego ciężar zadania wzięło na siebie miasto. Sprawa toczy się od wielu lat.

Zainteresowanie kuźnią

24-08-2018
W kwietniu rozpoczęła działalność Kuźnia Przedsiębiorczości, która stanowi część Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej, nad którą pieczę sprawuje MZK. W dawnym budynku dyrekcji HSW, na preferencyjnych warunkach udostępniono powierzchnie biurowe. Sprawdziliśmy jak dziś wygląda „obłożenie” obiektu.

W stronę rewitalizacji

24-08-2018
Zmiany w Lokalnym Programie Rewitalizacji oraz w przebiegu dróg gminnych zdominowały tematy nadzwyczajnej sesji rady miejskiej. Posiedzenie odbyło się 21. sierpnia.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Partnerzy