Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Na służbie

25-12-2018
Boże Narodzenie to święta typowo rodzinne. W tym czasie większość zakładów pracy wstrzymuje produkcję, pustoszeją biura. Są jednak zawody, które nie korzystają wtedy w pełni z wolnego. W święta dyżury pełnią lekarze, służby mundurowe, wcześniej niż wszyscy kończą świętować piekarze.

Czar minionych lat

25-12-2018
Trudno wyobrazić sobie świąteczny dom bez choinki, którą przyozdabia się najpóźniej w Wigilię. Dziś w sklepach półki uginają się od szklanych bombek mieniących się złotem i srebrem gwiazd betlejemskich czy różnokształtnych zawieszek. Dawniej ozdoby wykonywało się własnoręcznie z produktów dostępnych w domach.

Hej, kolęda

25-12-2018
Święta bez wspólnego śpiewu kolęd nie istnieją, choć niegdyś powszechny ten zwyczaj dziś zastąpiła płyta kompaktowa czy koncerty telewizyjne. W okresie świątecznym, a nawet tuż przed nim pojawiają się jednak sposobności, by łączyć się w śpiewie. Jedną z nich przygotowali nauczyciele i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej, którzy zaprosili, tym razem do Miejskiego Domu Kultury, na koncert z jubileuszem w tle.

Budżet powiatu

21-12-2018
Rada Powiatu Stalowowolskiego przyjęła projekt budżetu na 2019 rok. Zakłada on ponad 10. milionowy deficyt, choć nie ma wielu dużych inwestycji. Głównie będzie to dystrybucja środków.

Stalowowolski konglomerat

21-12-2018
Boże Narodzenie to dla wielu wspaniały czas radości wynikającej z wiary i spotkania z drugim człowiekiem. Poprzedza je wigilia, w tradycji chrześcijańskiej wieczorne rozpoczęcie świętowania. Bogactwo związanych z nią zwyczajów i obyczajów zależy choćby od miejsca, ale zachowanie przy stole podczas wspólnej wieczerzy od wieków jest wyrazem troski o urodzaj. Wzorem minionych lat w MDK odbyło się widowisko, przybliżające tradycje tego dnia w naszym regionie.

W zabieganiu

21-12-2018
Duchowemu przeżywaniu Bożego Narodzenia towarzyszy odpowiednia oprawa. Zanim polskie rodziny zasiądą do wigilijnej wieczerzy dom musi lśnić czystością, a na świąteczny stół należy przygotować różne potrawy. Wcześniej trzeba też zadbać o prezenty pod choinkę. Aby zdążyć przed pierwszą gwiazdką wszystko powinno rozpocząć się odpowiednio wcześniej.

Pod czujnym okiem

21-12-2018
Trwa akcja „Boże Narodzenie 2018”. Przez sześć dni policjanci będą czuwać m. in. nad bezpieczeństwem podróżujących. Działania zakończą się 26. grudnia.

Z inicjatywy kawalerów

21-12-2018
Dla osób samotnych, niepełnosprawnych oraz rodzin wielodzietnych w tym roku w 28. miastach w kraju zorganizowano Opłatek Maltański. W ogólnopolską akcję charytatywną po raz piąty włączyła się Stalowa Wola.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Ogłoszenia

Reklama

Partnerzy