Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Życie seniora

23-10-2018
5 lat istnienia świętuje Lasowiackie Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów, działające przy Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli. Zrzeszone w nim osoby w wolnym czasie, po zakończonym już życiu zawodowym, wyjeżdżają na wycieczki, poszerzają wiedzę i rozwijają zainteresowania.

Uczniowska brać

23-10-2018
22. pierwszaków z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Stalowej Woli ma już za sobą pasowanie na ucznia. Towarzyszyliśmy im w tym momencie z naszą kamerą.

Pomóżmy Kubie!

23-10-2018
Jakub Koryga przyszedł na świat 25. grudnia 2010 roku. Zakażony wodami płodowymi, otrzymał 2 punkty w skali Apgar. Do tego postawiono diagnozę: zespół Dandy - Walkera i brak Ciała Modzelowatego. Chłopiec, według przewidywań lekarskich, miał nie poruszać się o własnych siłach. Dzięki ciągłej rehabilitacji i determinacji rodziców dziś Kuba chodzi, ale nie potrafi mówić. Pomóc ma tu kosztowna terapia w Bangkoku.

Profilaktycznie

19-10-2018
Październik jest miesiącem walki z rakiem piersi i ma przypominać o tym jak istotne w walce z jednym z najczęściej występujących nowotworów złośliwych u kobiet są badania profilaktyczne. Czynniki sprzyjające zachorowaniu i możliwości zapobiegania chorobie to tylko niektóre tematy poruszone podczas konferencji zorganizowanej przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 oraz Powiatową Stację Sanitaro- Epidemiologiczną w Stalowej Woli w ramach programu „Wybierz życie pierwszy krok”.

By zdrowo żyć

19-10-2018
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej oraz Stowarzyszenie „Dobro powraca” w Stalowej Woli organizują cykl akcji podnoszących poziom świadomości społecznej. Tym razem zapraszają 25. października na konferencję pod hasłem „Nasze zdrowie w naszych rękach”.

Ważna umiejętność

19-10-2018
Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Stalowej Woli po raz piąty próbowali pobić rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób. To efekt udziału w programie "Ratujemy i Uczymy Ratować", w ramach którego przez cały rok w placówce prowadzone są zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Gdy idzie zima

19-10-2018
Pogoda coraz bardziej będzie przypominała o zbliżającej się zimie. Spadające poniżej zera temperatury są niebezpieczne dla osób bezdomnych. Wzorem ubiegłych lat w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej odbyło się spotkanie poświęcone opracowaniu procedur postępowania z bezdomnymi.

Na ścieżce zawodowej

19-10-2018
W październiku w Stalowej Woli rozpoczęło działalność Młodzieżowe Centrum Kariery będące jednostką Ochotniczego Hufca Pracy. Zadaniem placówki jest pomoc młodym osobom w podjęciu aktywności zawodowej.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Ogłoszenia

Reklama

Partnerzy