Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Bogactwo folkloru

16-03-2021
O ludowych zwyczajach i obrzędowości opowiada - także w bajkowy sposób - nowa ekspozycja dostępna w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli. Wystawa zatytułowana "Etnoilustracje - między światami. Magia obrzędów wiosennych" jest też okazją do przybliżenia sylwetek twórców ludowych.

W drogę

16-03-2021
26. marca z parafii akademickiej w Stalowej Woli wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. W tym roku można zdecydować się na pokonanie jednej z dwóch tras i skorzystać z pomocy aplikacji, która podpowie gdzie warto się zatrzymać na rozważania poszczególnych stacji.

Remonty

12-03-2021
W dzisiejszym serwisie zaglądamy do szpitala powiatowego w Stalowej Woli, gdzie trwa realizacja kilku inwestycji. Część oddziałów czeka na wyposażenie inne są tuż przed gruntowną przebudową. Placówka na niektóre przedsięwzięcia zaciągnęła kredyt bankowy.

Przewozy regionalne

12-03-2021
Skończyły się czasy kiedy to PKS Stalowa Wola woził pasażerów do Warszawy czy Wrocławia. Dziś spółka należąca do powiatu realizuje głównie te mniej dochodowe przewozy, choć grosza dorzuca do nich państwowa kasa. Na tym tle pojawia się pytanie o tabor. Pytań rzecz jasna można postawić więcej.

Podsumowanie

12-03-2021
Mimo pandemii i obostrzeń Stalowa Wola po raz kolejny włączyła się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku udało się zebrać prawie 186 tysięcy złotych. Pieniądze wspomogą zakup sprzętu dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Dołącz i ty!

12-03-2021
21. marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa a 2. kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Można je zaakcentować umieszczając fotografię w kolorowych skarpetkach nie do pary w mediach społecznościowych. Do wspólnej zabawy ze społecznym przekazem zapraszają Stowarzyszenie "Nadzieja" i Zespół Szkół nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli.

Też dostępne

12-03-2021
Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli zaprasza do oglądania swoich wystaw stacjonarnie w reżimie sanitarnym oraz do śledzenia wydarzeń w formie on-line. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Bazyliki Konkatedralnej.

W biegu

12-03-2021
W Spale odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce. Z powodzeniem wystartowały w nich reprezentantki Stalowowolskiego Klubu Biegacza: Barbara Skrzypczak i Ewa Urban. Obie panie znane są w lokalnym środowisku sportowym. Od lat z sukcesami startują w biegowych imprezach organizowanych na terenie kraju, udowadniając, że niepełnosprawność nie musi być przeszkodą w spełnianiu marzeń.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Komunikaty

Partnerzy