Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

W rocznicę

05-04-2019
2. kwietnia minęło czternaście lat od śmierci papieża Polaka Jana Pawła II. Po raz ósmy dla uczczenia jego pamięci w Stalowej Woli odbył się Podkarpacki Memoriał Sportowy. Impreza przyciągnęła wielu uczestników, którzy biegając, pływając i jeżdżąc na rowerach pobili kolejne rekordy.

Sprawiedliwi

05-04-2019
"Sprawiedliwym Wśród Narodów Świata" - Marii i Stanisławowi Wołoszynom oraz Annie i Stanisławowi Puchalskim poświęcone było środowe spotkanie w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji. Sylwetki odznaczonych przez Instytut Yad Vashem za ratowanie Żydów w czasie II wojny światowej przedstawili ich potomkowie.

Oferta

05-04-2019
Jakie kierunki kształcenia wybrać i jak podnieść swoje kwalifikacje zawodowe m. in. na te pytania można było szukać odpowiedzi podczas targów edukacji i pracy, które odbyły się w Stalowej Woli.

W kręgu zainteresowań "pypciem"

05-04-2019
Między innymi o "Pypciach na języku" stalowowolskiej młodzieży podczas spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej opowiadał Michał Rusinek - literaturoznawca, tłumacz i pisarz. Wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego przed laty pracował jako sekretarz Wisławy Szymborskiej, a dziś prowadzi fundację jej imienia.

Plany i pytania

02-04-2019
Rozbudowa parku linowego, kryte lodowisko i tor dla miłośników wrotek to zapowiedzi kolejnych zadań na potrzeby rekreacji dla mieszkańców Stalowej Woli. O szczegółach poinformował prezydent podczas ostatniej sesji rady miejskiej. Nie obyło się przy tym bez "starcia" punktów widzenia w kontekście rosnącego zadłużenia gminy.

My obywatele UE

02-04-2019
Stalowa Wola znalazła się na trasie spotkań z Olgierdem Łukaszewiczem. Znany aktor teatralny i filmowy od roku odwiedza polskie miasta, by podejmować merytoryczną dyskusję na temat naszej obecności w Unii Europejskiej.

Oferta z regionu

02-04-2019
12. kwietnia w Stalowej Woli odbędzie się kolejna edycja Targów Pracy. Udział w nich jest bezpłatny. Można przyjść, zapoznać się z ofertą firm z regionu i złożyć dokumenty aplikacyjne.

Pamiętając o Janie Pawle II

02-04-2019
2. kwietnia w Stalowej Woli odbył się 8. Podkarpacki Memoriał Sportowy im. św. Jana Pawła II. Biegając i pływając jego uczestnicy uczcili pamięć o Papieżu Polaku w 14. rocznicę jego śmierci.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Patronat

Partnerzy