Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Bo radość jest w nas

27-09-2019
Koncertem zatytułowanym "Jeszcze w zielone gramy" w czwartek rozpoczęły się Stalowowolskie Dni Seniora, którym przede wszystkim przyświeca duch zabawy i integracji. Inicjatywa ta w tym roku zainaugurowała w MDK kolejną akcję charytatywną. Przez najbliższe miesiące potrwa zbiórka pieniędzy na rzecz Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego.

I co dalej?

27-09-2019
Każdego roku jesienią miłośnicy grzybobrania wyruszają do lasu po podgrzybki, prawdziwki czy kozaki. Upalne i suche lato, a także brak obfitych opadów deszczu we wrześniu, spowodowały, że ten sezon raczej nie będzie udany. Deficyt widać w sprzedaży.

W stronę mostu

24-09-2019
Rozpoczynamy od rządowej obietnicy budowy trzeciego mostu na Sanie w Stalowej Woli. Jego koncepcję przedstawiono w kwietniu, po tym jak wniosek o dofinansowanie z ogólnopolskiego programu "Mosty dla regionów" złożył Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. Pozytywną opinię, która daje podstawę do sporządzenia umowy w poniedziałek przekazał samorządowcom Jerzy Kwieciński Minister Finansów, Inwestycji i Rozwoju.

Pretekst

24-09-2019
Działający od maja w Stalowej Woli Okręgowy Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem stał się pretekstem do wizyty Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. 23. września odbyła się konferencja prasowa, w czasie której zachęcano do głosowania na kandydata do Sejmu, Wiceministra Sprawiedliwości Marcina Warchoła.

Koalicyjne obietnice

24-09-2019
Kandydatów z regionu do parlamentu promował w poniedziałek Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka. w Stalowej Woli przybliżono także program z jakim w wyborach startują wspólnie przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego i Kukiz’15.

W piknikowym klimacie

24-09-2019
23. września w Stalowej Woli rozpoczęły się spotkania osiedlowe, które mają pomóc wypracować założenia na nowy rok budżetowy oraz zadania dla samorządu. Przez najbliższe tygodnie nie zabraknie rozmów z mieszkańcami miasta, praktycznych informacji, a także atrakcji dla dzieci.

Sami sobie

24-09-2019
Z okazji przypadającego we wrześniu dnia "Sprzątania świata", prezydent Andrzej Duda wspólnie z Lasami Państwowymi zainaugurowali ogólnopolską akcję, mającą na celu walkę z zanieczyszczeniem terenów leśnych. W Stalowej Woli do wspólnego działania na rzecz poszanowania środowiska Nadleśnictwo Rozwadów zaangażowało młodzież.

Pod skrzydłami

24-09-2019
Parafia Trójcy Przenajświętszej oraz Stowarzyszenie Opieki nad Dziećmi "Oratorium" zaprosili w niedzielę na kolejną edycję pikniku pod hasłem "Z aniołami na zatorzu". Zabawy, konkursy, występy na scenie i słoneczna pogoda sprzyjały integracji.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Komunikaty

Patronat

Partnerzy