Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Letnie zajęcia

27-07-2018
W ramach projektu „Kuźnia bibliolubnych” Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli organizuje wakacyjne zajęcia dla najmłodszych mające na celu zapoznanie dzieci z różnymi gatunkami literackimi. O „Niewiarygodnych historiach” opowiadano podczas ostatniego spotkania w miniony czwartek.

Muzyka pod księżycem

27-07-2018
Spółdzielczy Dom Kultury w Stalowej Woli oraz jako patron medialny Telewizja Kablowa Stella zapraszają w letnie sobotnie wieczory na koncerty w ramach cyklu „Muzyka pod księżycem”. Wstęp jest wolny a w programie muzycznych spotkań, które potrwają do 18 sierpnia każdy może znaleźć coś ciekawego dla siebie. Impreza została dofinansowana ze środków miasta w ramach projektu „Wzbogacanie oferty kulturalnej dla mieszkańców Stalowej Woli”.

Festiwal w klasztorze

27-07-2018
Polska muzyka wokalna zabrzmiała w miniony wtorek w Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w ramach 28. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego. Podczas koncertu wystąpili mezzosopranistka Katarzyna Ćwiek oraz tenor Rober Mojsa, którym akompaniowała Agnieszka Schulz - Brzyska.

Droższa inwestycja

24-07-2018
Tylko jedna oferta wpłynęła do Urzędu Miasta w związku z przetargiem na wykonanie drogi bocznej od ulicy Okulickiego. Jej budowa będzie kosztować więcej niż zakładano ale miasto nie planuje powtórzyć procedury przetargowej. Mogłoby to spowodować utratę ministerialnego dofinansowania w wysokości prawie miliona złotych.

Z błogosławieństwem

24-07-2018
25 lipca kościół katolicki wspomina postać św. Krzysztofa, któremu kierowcy zawierzają swoje bezpieczeństwo na drodze. W części stalowowolskich parafii błogosławieństwo pojazdów odbyło się w minioną niedzielę.

Pątnicy na szlak

24-07-2018
4 sierpnia ze Stalowej Woli wyruszy 35. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, której w tym roku przyświeca hasło „Wielbi dusza moja Pana i raduje się duch mój w Bogu, Zbawicielu moim”. Zapisy na wędrowne rekolekcje prowadzone są w parafiach do 29 lipca.

Dla mieszkańców

24-07-2018
Dzięki prowadzonej na osiedlach Rozwadów i Fabryczne rewitalizacji mieszkańcy miasta mogą mieć wpływ na otoczenie, w którym żyją, uczą się i pracują. Z dobrym pomysłem można sięgnąć po granty czyli wsparcie finansowe, które często bywa największą barierą w realizacji ciekawych inicjatyw.

Dyskusje o gustach

24-07-2018
W czasie ostatniej sesji rady miasta, radny Franciszek Zaborowski zainteresował się brakiem napisów „Stalowa Wola” przed Urzędem Miasta oraz na skrzyżowaniu ulic Komisji Edukacji Narodowej z Alejami Jana Pawła II. Pytał także o łabędzia, który zamontowany był na jednym z rond jako iluminacja świąteczna a obecnie służy jako kwietnik.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Partnerzy