Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Perspektywa na dekadę

25-01-2019
W Stalowej Woli z udziałem ministra Jerzego Kwiecińskiego odbyły się podkarpackie konsultacje projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego. Jest to dokument, który ma wskazywać cele i mechanizmy realizacji lokalnych przedsięwzięć do 2030 roku.

Co kto może

25-01-2019
Pojawił się kolejny "zgrzyt" w Komisji Rewizyjnej stalowowolskiej Rady Miasta. Tym razem poszło o plan pracy na 2019 rok. Z propozycji opozycji, pozostawiono tylko część. Usunięto sprawdzanie pracy m. in. MZK, MZB, PECu oraz Kancelarii Prezydenta. W tej sprawie konferencję prasową zwołało Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe.

Pola współpracy

25-01-2019
"Kariera od inżyniera do oficera" - pod takim hasłem na Wydziale Mechaniczno - Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli uczniowie klas mundurowych z regionu spotkali się z żołnierzami nowej formacji w polskiej armii. Uczelnia daje możliwość powiązania studiów ze służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Dla Kresowian

25-01-2019
Po raz kolejny w ramach ogólnokrajowej akcji "Rodacy Bohaterom" do polskich kombatantów na Kresach Wschodnich trafią paczki pomocowe od Stowarzyszenia "Odra - Niemen" . Zbiórka była prowadzona od połowy listopada między innymi w Stalowej Woli i Nisku.

1% dla "Szansy"

25-01-2019
Darowizny z 1% podatku wspomagają działalność organizacji pożytku publicznego. Jedną z nich jest Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Szansa", które działa w Stalowej Woli od 20 lat. Pozyskiwane z rocznych rozliczeń z fiskusem pieniądze pozwalają m. in. na dodatkowe zajęcia dla podopiecznych czy warsztaty terapeutyczne dla rodziców.

Hej, kolęda

25-01-2019
Około pięćdziesięciu małych wykonawców wzięło udział w kolejnej edycji Festiwalu Dziecięce Kolędowanie. Doroczny konkurs służy kultywowaniu tradycji oraz rozwijaniu talentów milusińskich.

Sikorski Model Show

22-01-2019
Pokazy sprzętu wojskowego, grup rekonstrukcyjnych, wystawy, prelekcje czy prezentacje znalezisk historycznych. To wszystko czekało na odwiedzających 7. Ogólnopolski Konkurs Modelarski "Sikorski Model Show 2019", organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Stalowej Woli. Według sprawdzonego schematu, tyle że w nowej lokalizacji impreza odbyła się 19. stycznia.

156 lat temu

22-01-2019
22. stycznia 1863 roku Manifestem Tymczasowego Rządu Narodowego rozpoczął się jeden z największych polskich zrywów - Powstanie Styczniowe, które na pokolenia ukształtowało zbiorową świadomość, kładąc podwaliny pod późniejszą walkę o wolność. Powstanie skierowane przeciwko rosyjskiemu zaborcy było jednocześnie aktem desperacji i kalkulacji. Liczono, że Francuzi i Brytyjczycy poprą dążenia Polaków, szczególnie po zwycięskiej wojnie krymskiej. W Stalowej Woli uczczono 156. rocznicę rozpoczęcia zrywu.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Ogłoszenia

Reklama

Partnerzy