Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Mocny akcent na początek roku

07-01-2020
Muzyka Staraussa, Kalmana czy Lehara, utwory operetkowe, musicalowe, ale też skomponowane jako ilustracja dźwiękowa do filmu niemego. To wszystko złożyło się na Koncert Noworoczny, który odbył się w 4. stycznia w MDK. Do Stalowej Woli po raz 16. przyjechała Orkiestra Filharmonii Zabrzańskiej, kierowana przez Sławomira Chrzanowskiego. Tym razem gośćmi wieczoru było troje śpiewaków: Grażyna Brodzińska, Milena Lange oraz Adam Szerszeń.

Radosny przemarsz

07-01-2020
Po raz ósmy ulicami Stalowej Woli przeszedł Orszak Trzech Króli. Tego typu Jasełka odbyły się w wielu miastach Polski pod wspólnym hasłem: "Cuda, cuda ogłaszają", a wydarzeniu towarzyszyły działania charytatywne.

Doroczne kolędowanie

07-01-2020
W Święto Trzech Króli muzyczny orszak przeszedł także przez scenę Miejskiego Domu Kultury. W koncercie kolęd i pastorałek zatytułowanym "Usłyszeli Trzej Królowie Monarchowie wieść" wystąpiły stalowowolskie chóry i Stalowa Orkiestra.

W jedności siła

03-01-2020
Stowarzyszenie Uniwersyteckie Srebrne Lata współtworzy jedną z najprężniej działających w Stalowej Woli grup społecznych. W 2019 roku dzięki projektowi pod nazwą "Wspieranie działań na rzecz seniorów" z różnych form czy to prozdrowotnych, czy rekreacji skorzystało kilkaset osób.

Sezon w "Sanie"

03-01-2020
Zawodnicy, działacze i sympatycy Parafialnego Klubu Sportowego „San” końcem grudnia zgromadzili się na spotkaniu opłatkowym. Stało się ono między innymi okazją do złożenia życzeń i podziękowania osobom, firmom i instytucjom za pomoc finansową i rzeczową jaką klub otrzymał w minionym sezonie.

Dla kombatantów na Kresach

03-01-2020
Stalowa Wola po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję "Rodacy Bohaterom". Produkty zebrane 28. grudnia w centrum handlowym trafią do polskich kombatantów zamieszkujących dawne Kresy II Rzeczypospolitej. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie "Odra - Niemen".

Pierwsza

03-01-2020
Nowy Rok przyniósł szczęście rodzicom dzieci, które urodziły się z początkiem stycznia. W Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli pierwsza była córeczka Agnieszki i Michała, małżeństwa z Radomyśla nad Sanem.

Opowieści zebrane

03-01-2020
Z inspiracji i z wykorzystaniem materiałów zebranych przez ks. Wilhelma Gaja - Piotrowskiego, nakładem Wydawnictwa "Sztafeta" ukazała się książka Kazimierza Jańczyka zatytułowana "Lubomirscy z Charzewic w legendzie i prawdzie". Jest to opowieść o rodzie związanym z naszym terenem ponad 220 lat.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Komunikaty

Partnerzy