Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

W bibliotece

15-05-2020
Pomimo pandemii koronawirusa Biblioteka Wydziału Nauk Inżynieryjno-Technicznych w Stalowej Woli nie zaprzestała działalności. Pozostała aktywna m. in. dzięki wykorzystaniu sieci. Poprzez stronę internetową placówki można nie tylko zarezerwować książki, ale też obejrzeć wystawę przygotowaną z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

Po przerwie

15-05-2020
Muzeum Regionalne w Stalowej Woli wznawia działalność stacjonarną. W reżimie sanitarnym można będzie zobaczyć m. in. dwie nowe wystawy czasowe.

Powrót na boisko

15-05-2020
3. czerwca drugoligowa Stal Stalowa Wola rozegra pierwsze po prawie trzymiesięcznej przerwie spotkanie. Na własnym boisku podejmować będzie Olimpię Elbląg. Piłkarze trenują przed tym starciem, są też po testach na koronawirusa.

Rok budowy

12-05-2020
Rok temu rozpoczęła się budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska. Zadanie zgodnie z umową ma zostać zrealizowane do kwietnia 2021 roku. Jeśli pogoda pozwoli, kierowcy przejadą nową drogą wcześniej. Słowa takie padły w poniedziałek podczas wizyty Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

Codzienność

12-05-2020
Według danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej na Podkarpaciu liczba osób, u których stwierdzono zakażenie koronawirusem nie wzrasta tak jak w innych częściach kraju. Nie oznacza to jednak wygaszania pandemii. Wciąż aktualne są zasady bezpieczeństwa i ograniczenia, mające na celu zminimalizowanie ewentualnego rozprzestrzeniania się patogenu.

Działalność poradni

12-05-2020
Początkiem maja do pracy stacjonarnej powróciła Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Stalowej Woli. W pierwszej kolejności przyjmowane są wnioski o wydanie orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego i zajęć rewalidacyjno - wychowawczych oraz opinii dotyczącej odroczenia od obowiązku szkolnego.

Kierunki nauczania

12-05-2020
Od 1. września zostaną utworzone szkoły branżowe II stopnia. To kolejny etap zmian w systemie polskiej oświaty. W tym roku ponadto szkołę branżową I stopnia kończą pierwsi absolwenci. Rada Powiatu Stalowowolskiego przyjęła projekty uchwał umożliwiające utworzenie na początek 4. oddziałów w placówkach prowadzonych przez ten samorząd.

Nie samą kulturą

12-05-2020
Spółdzielczy Dom Kultury w Stalowej Woli zaprasza do obcowania ze sztuką bez wychodzenia z mieszkań. Ograniczona sytuacją działalność została przeniesiona do sieci, gdzie znaleźć można inspirujące filmy, przedstawienia teatralne w wykonaniu pracowników placówki, a już niedługo pojawią się także historyczne nagrania z porządkowanego archiwum.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Komunikaty

Partnerzy