Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Pamięci żołnierzy wyklętych

06-03-2018
W 2011 roku 1. marca został ustanowiony Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. O bojownikach polskiego podziemia antykomunistycznego walczących o wolną Ojczyznę pamiętano również w Stalowej Woli. Główne obchody święta odbyły się w miniony weekend.

Rok harcerstwa

06-03-2018
Rada miejska przyjęła rezolucję w sprawie ustanowienia roku 2018 Rokiem Harcerstwa Stalowowolskiego. Wiąże się ona z setną rocznicą zawiązania ZHP.

Jest taki dom

06-03-2018
Za wszelkiego rodzaju wsparcie w codziennej działalności darczyńcom oraz przyjaciołom placówki podziękowali wychowankowie Domu Dziecka przy ulicy Podleśnej w Stalowej Woli. Spotkania będące okazją do wyrażenia wdzięczności za otrzymaną pomoc odbywają się tu cyklicznie.

Zmagania pań

06-03-2018
Od kilkunastu lat w okolicy 8. marca czyli Dnia Kobiet stalowowolski Automobilklub organizuje motoryzacyjny konkurs wyłącznie dla pań. W minioną niedzielę uczestniczki bardzo dobrze poradziły sobie we wszystkich konkurencjach, a w przerwach celebrowały swoje święto poddając się zabiegom kosmetycznym.

O pieniądzach i remontach

02-03-2018
Rozpoczynamy od relacji z obrad Rady Miejskiej Stalowej Woli. Wśród punktów piątkowej sesji znalazły sprawy budżetowe dotyczące m. in. emisji obligacji, potrzebnych na pokrycie zadłużenia gminy.

Gdy zawiedzie nas czujność

02-03-2018
W Starostwie Powiatowym nadal nie ma Rzecznika Praw Konsumentów jednak do pracującego tam radcy prawnego trafia coraz więcej osób, które zostały oszukane przez różnych przedstawicieli handlowych, podsuwających do podpisu niekorzystne umowy.

Powiatowe porady

02-03-2018
Od początku roku mieszkańcy gmin Powiatu Stalowowolskiego mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej. Świadczy je Fundacja „Masz Prawo” w ramach zadania realizowanego, ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości. Obowiązek prowadzenia takiego poradnictwa wynika z ustawy.

Blaski i cienie zimy

02-03-2018
Utrzymujące się w ostatnim czasie mrozy skuły lodem niektóre akweny. W Stalowej Woli na Sanie pojawiła się kra i lód na brzegach. To może być groźna sytuacja dla tych, którzy postanowią na niego wejść. Z drugiej jednak strony zimowa aura sprawiła, że z bezpiecznego brzegu możemy zaobserwować kilka przyrodniczych ciekawostek.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Partnerzy