Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Narodowe czytanie

31-07-2018
Miejska Biblioteka Publiczna zachęca do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie „Narodowego Czytania” zainaugurowanej przez Parę Prezydencką w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 8 września lekturą Narodowego Czytania będzie „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Obecnie trwają zapisy chętnych, którzy wspólnie przeczytają fragmenty książki.

Otwarcie błoni

31-07-2018
W sobotę i w niedzielę odbędzie się oficjalne otwarcie zrewitalizowanych błoni nadsańskich. W programie imprezy między innymi koncert gwiazd polskiej muzyki w ramach trasy koncertowej telewizyjnej Dwójki oraz co ważne atrakcje dla rodzin.

Brak porozumienia

27-07-2018
Do 46 spadła liczba pielęgniarek zatrudnionych w stalowowolskim szpitalu, które przebywają na zwolnieniach lekarskich. W piątek w placówce odbyło się spotkanie mające doprowadzić do rozwiązania sporu zbiorowego. Jednocześnie Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli wszczęła śledztwo, które ma sprawdzić czy w związku z brakiem personelu medycznego nie doszło w szpitalu do narażenia życia i zdrowia pacjentów.

Zalane ulice

27-07-2018
Od lat Stalowa Wola w czasie intensywnych opadów deszczu zmaga się z problemem zalanych ulic. W piątek 27 lipca po raz kolejny z tego powodu ruch pojazdów w kilku miejscach został sparaliżowany. W najbliższych dniach synoptycy nadal prognozują dynamiczną pogodę z intensywnymi opadami i burzami o charakterze nawałnic.

Traktorem do sklepu...

27-07-2018
Do niecodziennego zdarzenia doszło w Stalowej Woli w piątkowe przedpołudnie. Młody mężczyzna ciągnikiem staranował wejście do hipermarketu przy ulicy Przemysłowej a następnie wjechał w bramę prowadzącą na parking miejscowej komendy policji.

Płaca w dół

27-07-2018
W środę obradowali radni powiatu. Jedną z przyczyn zwołania sesji była konieczność zmiany wysokości zarobków starosty w związku z wejściem w życie w maju bieżącego roku rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych.

Nowy tabor

27-07-2018
Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli unowocześnia swój tabor. Na terenie zajezdni odbyła się prezentacja elektrycznych autobusów, które od sierpnia będą sukcesywnie wyjeżdżać na ulice miasta.

Trwa remont

27-07-2018
Wkrótce rozpocznie się kolejny etap remontu zabytkowego budynku dawnego Sądu Powiatowego w Stalowej Woli, w którym powstanie oddział Muzeum Regionalnego. Środki na ten cel placówka otrzymała z Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Partnerzy