Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Liczymy

10-01-2020
Rosnące koszty pracy i energii w rozpoczynającym się roku wpłyną na wzrost cen wielu produktów i usług. Sprawdziliśmy czy konsumenci robiący zakupy w Stalowej Woli już muszą bardziej liczyć się z wydatkami.

Blaski i cienie

10-01-2020
Od 8. stycznia w Polsce oficjalnie zaczęła obowiązywać usługa e-recepty. Nie oznacza to jednak końca tych tradycyjnych, które część lekarzy nadal wystawia. Aby skorzystać z nowej formy nie trzeba mieć telefonu komórkowego.

W poszukiwaniu "bliźniaka"

10-01-2020
W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę czyli nowotwór krwi. Zachorować może każdy, bez względu na wiek. Dlatego w Liceum Ogólnokształcącym imienia Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli od kilku lat przeprowadzana jest akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Dzięki temu jeden z uczniów szkoły już uratował życie swojemu "genetycznemu bliźniakowi".

Anioł w literaturze

10-01-2020
W Filii nr 2 MBP w Stalowej Woli między książkami zagościły anioły. Wystawa z ich różnymi wyobrażeniami zwraca uwagę na tytuły dostępne w księgozbiorze placówki.

Dla naszych Abonentów

10-01-2020
Telewizja Kablowa Stella po raz 26. zaprasza swoich Abonentów do udziału w konkursie. 2 lutego w trakcie Koncertu Noworocznego zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody, a czas umilą przybyłym występy artystów Miejskiego Domu Kultury przygotowane pod okiem choreograf Sylwii Świątek.

Podejścia

07-01-2020
Deficyt lokali, w tym tych socjalnych oraz wysokie ceny wynajmu to tylko część problemów Stalowej Woli związanych z gospodarką mieszkaniową. Miasto rozpoczęło realizację wieloletniego programu budownictwa wielorodzinnego, w efekcie którego stoją już dwa bloki. Co do następnych zmienia się podejście.

Jeszcze się zgłaszają

07-01-2020
W październiku 2019 roku zawiązał się komitet społeczny ds. pomocy poszkodowanym w związku z zaprzestaniem działalności Międzyzakładowej Kasy Zapomogowo - Pożyczkowej. Do komitetu, który powstał z inicjatywy HSW, a który współtworzą m. in. przedstawiciele związków zawodowych, zgłosiła się większość osób, które straciły pieniądze, urosła przy tym kwota roszczeń w stosunku do tej zakładanej.

Miasto w liczbach

07-01-2020
Ponad 700 zgonów i blisko 600 urodzeń zanotowano w minionym roku w stalowowolskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Więcej przyszło na świat chłopców, a najchętniej wybierane przez rodziców imiona to Zuzanna, Jakub i Antoni.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Komunikaty

Partnerzy