Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Powrót

20-03-2020
W powiecie niżańskim pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem odnotowano w ubiegłym tygodniu. Na kilka dni praca szpitala w Nisku została sparaliżowana, obecnie sytuację udało się ustabilizować.

W trudnym czasie

20-03-2020
W stalowowolskich placówkach medycznych można uzyskać poradę albo przedłużyć receptę bez wychodzenia z domu, dzwoniąc pod wskazane numery telefonów. W wyjątkowych sytuacjach pacjenci przyjmowani są osobiście. Wszystko po to, by minimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa.

Formy wsparcia

20-03-2020
Osobom, które potrzebują wsparcia, porad psychologicznych udziela Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie a także Stalowowolski Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej. W obu placówkach uruchomione zostały numery telefonów, pod które można dzwonić.

Po połowie

20-03-2020
Stalowa Wola podzieliła się kosztami remontu chodników pod wiaduktem na ulicy Komisji Edukacji Narodowej z samorządem województwa podkarpackiego. Teren ten, choć w centrum miasta, leży w gestii Zarządu Dróg Wojewódzkich, gmina jednak ma na niego plan.

Zamiana pod remont

20-03-2020
Gmina Stalowa Wola po raz kolejny zamieniła się z powiatem działkami, by uregulować stan prawny oraz by ten do części uzyskał dofinansowanie na modernizację drogi. Tyle, że wielkościowo grunty się nie równoważą, co wzbudziło wątpliwości podczas sesji Rady Miejskiej.

Centrum przesiadkowe

20-03-2020
PKP oddały do użytku przystanek w dzielnicy Charzewice. Obiekt ma ułatwić komunikację Stalowej Woli ze stolicami: Podkarpacia, Lubelszczyzny i kraju. Do oddalonego od centrum nowego peronu można dostać się komunikacją miejską.

Byle do lata

20-03-2020
Zima odchodzi w zapomnienie, chociaż takiej "prawdziwej" ze śniegiem i siarczystymi mrozami w tym sezonie nie doświadczyliśmy w Stalowej Woli. 21. marca przypada kalendarzowa wiosna, ale ta astronomiczna rozpoczęła się dzień wcześniej. To właśnie wtedy promienie słoneczne padały na Ziemię pod kątem prostym. Wtedy też wystąpiła równonoc wiosenna, co oznacza, że każdy kolejny dzień do letniego przesilenia będzie dłuższy od nocy. W tym roku przyroda wcześniej zbudziła się do życia, zabrakło jednak tradycyjnego świętowania dnia wagarowicza ze względu na zagrożenie epidemiologiczne.

Dla dobra wspólnego

17-03-2020
Opustoszałe ulice to obraz wielu miejscowości w Polsce, także i Stalowej Woli. Stosowanie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia czy Głównego Inspektora Sanitarnego, polegające przede wszystkim na ograniczeniu kontaktów międzyludzkich ma minimalizować ryzyko zachorowań spowodowanych koronawirusem.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Komunikaty

Partnerzy