Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Na wszelki wypadek

02-11-2018
Doskonalenie organizacji działań ratowniczo-gaśniczych podczas zdarzeń związanych z rozszczelnieniem i pożarem gazociągów wysokiego ciśnienia to główny cel ćwiczeń zgrywających, które 30. października zorganizowali: Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie, Komenda Powiatowa w Stalowej Woli oraz firma Gaz System.

Dla najmłodszych "kierowców"

02-11-2018
Młodzież, która przygotowuje się do egzaminu na kartę rowerową praktyczne umiejętności może ćwiczyć na terenie nowego miasteczka ruchu drogowego. Zostało ono usytuowane na parkingu przy rozwadowskiej farze. Dla chętnych dostępne jest nieodpłatnie.

Z propozycją

02-11-2018
Wernisażem wystawy zatytułowanej „Wielka wojna nad Dolnym Sanem” oraz wspólnym śpiewaniem pieśni i piosenek patriotycznych Muzeum Regionalne chce uczcić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Oba punkty odbędą się 10. listopada. Wtedy też rusza Szkoła Rysunku i Malarstwa w Galerii Alfonsa Karpińskiego.

Przyszłość strefy

30-10-2018
Na poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej zdecydowano m. in. o przystąpieniu do sporządzenia zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Stalowa Wola. Uchwała wiąże się z przygotowaniami do powiększenia strefy przemysłowej o 143 hektary.

Kwestia podejścia?

30-10-2018
Radni na koniec kadencji zatwierdzili zmiany w Statucie Miasta Stalowa Wola. Dotyczą one m. in. ograniczenia czasu wypowiedzi podczas sesji. Nowe zapisy wiążą się z nowelizacją ustawy o samorządzie.

Na progu kadencji

30-10-2018
Przedstawiciele Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego podsumowali wybory. Radni elekci nakreślili także wizję działania w nadchodzącej kadencji Rady Miasta.

Dla obrony polskiego nieba

30-10-2018
Huta Stalowa Wola jako pierwsza ze spółek działających w ramach Polskiej Grupy Zbrojeniowej otrzymała od koncernu Raytheon zamówienie na usługę przygotowania kontraktu pod potrzeby programu „Wisła”. To kolejny etap realizacji największego w historii Sił Zbrojnych RP zamówienia dotyczącego systemu obrony „polskiego nieba”.

Czas zadumy

30-10-2018
1. listopada obchodzimy dzień Wszystkich Świętych, drugiego - Zaduszki. W tym czasie odwiedzamy groby bliskich zmarłych, palimy znicze i przynosimy kwiaty. To szczególne w roku dni, w których choć na chwilę warto zwolnić i zastanowić się nad sensem życia oraz przemijania.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Ogłoszenia

Reklama

Partnerzy