Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Po potwierdzenie dojrzałości

06-07-2018
Tegoroczni maturzyści poznali wyniki majowego egzaminu. Według danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w Polsce świadectwo dojrzałości uzyskało 80% absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. W Stalowej Woli ta średnia jest nieznacznie wyższa, chociaż są placówki, gdzie zdawalność była bliska 100%.

E-sprawy

06-07-2018
Coraz więcej urzędów oferuje swoim klientom możliwość załatwienia spraw drogą elektroniczną. Za pomocą Internetu można nie tylko pobrać wnioski, ale także wypełnić je i wysłać do odpowiedniej jednostki. Oszczędza to czas i nerwy, które często tracimy stojąc w długich kolejkach.

Z finiszem w Stalowej Woli

06-07-2018
Na alejach Jana Pawła II w Stalowej Woli zakończył się trzeci etap 29. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków, w którym udział bierze ponad 120 kolarzy z 21 ekip.

Byle z głową

06-07-2018
Po miesiącach pracy, nauki i stresu przychodzi czas odpoczynku. Podczas wakacyjnego wolnego nie wolno jednak zapominać o bezpieczeństwie, by pozostały później tylko dobre wspomnienia. Szczególnie najmłodszym warto przypomnieć różne zasady, chociaż życie pokazuje, że niejeden dorosły potrafi na urlopie dać „wypocząć” myśleniu.

Początek festiwalu

06-07-2018
Rozpoczął się 28. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Rozwadowie. We wtorek podczas koncertu inauguracyjnego pt. „Juliusz Słowacki – ulubiony poeta Marszałka Józefa Piłsudskiego” wystąpił aktor Jerzy Trela, któremu akompaniował Robert Grudzień.

Rodzinny dramat

03-07-2018
Rozpoczynamy od informacji o śmierci 47 letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono 2. lipca w godzinach popołudniowych w mieszkaniu przy ulicy Wojska Polskiego. W tej sprawie została zatrzymana jego żona. Postępowanie prowadzi stalowowolska prokuratura.

Nabór

03-07-2018
Wakacje nie oznaczają, że placówki edukacyjne zostały zamknięte na cztery spusty. Trwa właśnie nabór do szkół ponadgimnazjalnych. W Stalowej Woli funkcjonuje elektroniczna rekrutacja, teraz zainteresowani, po ogłoszeniu list osób przyjętych, potwierdzają swój wybór. Są szkoły, gdzie wciąż czekają miejsca, inne zamierzają utworzyć dodatkowe oddziały.

Potrzebna pomoc

03-07-2018
W dzisiejszym serwisie informacyjnym chcemy zachęcić Państwa do wsparcia 36 letniej mieszkanki Stalowej Woli, mamy trójki dzieci. Pani Iza od ośmiu lat walczy z nowotworem złośliwym. Chorobę wykryto, gdy była w ciąży, synek urodził się przedwcześnie a ona oddała się w ręce lekarzy. Niestety nic nie pomogło, guz pozostał w klatce piersiowej, a cena za życie to 190 tysięcy złotych na nierefundowany lek.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Partnerzy