Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Batalia o śmieci

09-03-2018
Minister środowiska podtrzymał decyzję wydaną przez marszałka województwa podkarpackiego o cofnięciu pozwolenia dla należącej do tarnobrzeskiej firmy regionalnej instalacji mechaniczno - biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych. O taką decyzję walczyło działające przy MZK w Stalowej Woli Stowarzyszenie „Zielona Stalówka”. Sprawa dotyczy nieuczciwej konkurencji.

Wybory uzupełniające

09-03-2018
18. marca w okręgu nr 14 czyli na osiedlu Centralnym odbędą się wybory uzupełniające do rady miejskiej Stalowej Woli. O mandat radnego ubiega się dwóch kandydatów. W środę na spotkaniu z mieszkańcami o swoim programie po raz pierwszy opowiadał Piotr Rut z Komitetu Wyborczego „Wspólnie z prezydentem Lucjuszem Nadbereżnym”.

Dla pracodawców i pracowników

09-03-2018
W kwietniu w Stalowej Woli odbędą się Targi Pracy. Firmy posiadające aktualne oferty zatrudnienia jak również instytucje rynku pracy, które chcą wziąć w nich udział mogą się zgłaszać do 23. marca.

Szansa dla niepełnosprawnych

09-03-2018
Rozliczając się z fiskusem 1% podatku dochodowego możemy przekazywać na organizacje pożytku publicznego. Taki status posiada Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Szansa” w Stalowej Woli. W tym roku działający w jego ramach Ośrodek Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych świętuje 30 lecie istnienia.

Wiosenny bieg

09-03-2018
W Stalowej Woli odbywa się coraz więcej imprez sportowych. Jedną z nich będzie druga edycja biegu pod nazwą „Wiosna w Rozwadowie”. Już po dwóch dniach od rozpoczęcia zapisów organizatorzy zwiększyli limit uczestników, a teraz zachęcają do kibicowania biegaczom.

Budowa ronda

06-03-2018
Rozpoczynamy od informacji o utrudnieniach dla kierowców przejeżdżających przez ulicę Energetyków. Rozpoczęły się tam prace związane z budową ronda turbinowego, które w konsekwencji będzie łącznikiem pomiędzy strefą przemysłową Stalowej Woli a planowaną obwodnicą miasta.

Wizje i opinie

06-03-2018
Na marcowej sesji Rady Miejskiej poruszono kwestie związane z rewitalizacją osiedli: Fabrycznego i Rozwadów. Gmina przygotowuje dokumentację potrzebną, by sięgnąć po dofinansowanie do zadania. Do rozstrzygnięcia pozostają plany dotyczące modernizacji otoczenia MDK.

Początek naboru

06-03-2018
Rozpoczęła się rekrutacja do stalowowolskich przedszkoli publicznych oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Rodzice kilkulatków mogą składać wnioski do wybranych placówek do 21 marca.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Partnerzy