Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Sąsiedzkie zjednoczenie

27-03-2020
Szerząca się epidemia i odosobnienie wielu osób u niektórych zrodziły chęć niesienia pomocy i dzielenia się dobrem. Nie trzeba heroicznych czynów. Z prostych gestów powstała stale rosnąca w siłę grupa "Widzialna ręka". Znaleźć ich można na Facebooku, ale już wyszli poza niego.

Pytania o gospodarkę

24-03-2020
Zamknięte firmy, wstrzymana produkcja i brak możliwości świadczenia usług. Koronawirus nie bez wpływu pozostaje na gospodarkę. Różne kraje, według możliwości, zapowiadają "wpompowanie" w system strumienia pieniędzy czy różne ulgi i kredyty. Polski rząd przygotowuje tarczę antykryzysową. Samorządy szukają także własnych rozwiązań.

Miejsca odosobnienia

24-03-2020
Zgodnie z wytycznymi lokalne samorządy muszą wyznaczyć i przygotować miejsca kwarantanny. Na razie w powiecie stalowowolskim przymusowe odosobnienie odbywa się w domach osób, które wróciły z zagranicy czy miały styczność z zarażonymi COVID-19.

Po sąsiedzku

24-03-2020
Zespół do spraw organizowania społeczności lokalnej działający w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli zachęca do udziału w akcji pn. "Pomoc sąsiedzka". Ma ona na celu wsparcie osób samotnych, starszych i niepełnosprawnych, które nie mogą lub nie powinny wychodzić z domu w dobie zagrożenia koronawirusem.

Na przyszłość

24-03-2020
Szpitale i samorządy dziś zajmują się przede wszystkim zagrożeniami jakie niesie ze sobą epidemia koronawirusa. Stanęła ona m. in. na przeszkodzie w realizacji porozumienia pomiędzy powiatem niżańskim i stalowowolskim, dotyczącego współpracy lecznic.

Rok w liczbach

24-03-2020
Miejska stacja paliw w Stalowej Woli ma już rok. Przez dwanaście miesięcy jej funkcjonowania sprzedano blisko 3 miliony litrów paliwa i odnotowano 130 tysięcy transakcji.

Na razie nie wyjadą

24-03-2020
W związku z epidemią koronawirusa system rowerów miejskich w Stalowej Woli zacznie działać z opóźnieniem. Po ubiegłym sezonie jednoślady przeszły pełny serwis, a na ulicach pojawią się gdy tylko pozwoli na to sytuacja.

Coraz bliżej

20-03-2020
W Polsce rośnie liczba osób zarażonych koronawirusem oraz tych, którzy muszą pozostać w kwarantannie. Pierwszy przypadek zachorowania na COVID-19 odnotowano w powiecie stalowowolskim.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Komunikaty

Partnerzy