Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Czas świąteczny

30-03-2021
Niedziela Palmowa rozpoczęła Wielki Tydzień, okres duchowego przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy. W tym czasie przeżywamy uroczystości Triduum Paschalnego, którego istotą jest celebracja Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

W sieci

30-03-2021
Kiedy szkoły pozostają zamknięte to dzięki nowoczesnym technologiom uczniowie mogą kontynuować proces kształcenia w formie zdalnej. Z jednej strony są więc one dobrodziejstwem,z drugiej stanowią zagrożenie dla młodych ludzi. Kradzież tożsamości czy hejt to tylko niektóre problemy czyhające w Internecie. W Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli 26. marca wręczono nagrody w konkursie, który był elementem prowadzonej kampanii dotyczącej bezpieczeństwa w sieci.

Społecznie

30-03-2021
Organizacje pożytku publicznego można wspierać 1% podatku. Liczy na to m. in. Polski Klub Ekologiczny "Przyjaciele Ziemi", który działa w Stalowej Woli, zachęcając do troski o środowisko naturalne zakładając na przykład tzw. ogrody społeczne.

I co dalej?

30-03-2021
"Młodzi chłopcy z Wólczanki pokazali nam jak się gra w piłkę" - to słowa trenera Jaromira Wieprzęcia po sobotnim przegranym meczu w Wólce Pełkińskiej. Porażka spowodowała, że drużyna Stali Stalowa Wola przesunęła się w trzecioligowej tabeli o jedno miejsce w dół.

Konsekwentnie do celu

30-03-2021
Oliwia Sybicka, młoda zawodniczka Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli, wywalczyła dwa złote medale Halowych Mistrzostw Polski w grze pojedynczej i deblowej. To kolejne osiągnięcia w dorobku podopiecznej trenera Włodzimierza Pikulskiego.

Zapisy umowy

26-03-2021
Rozpoczynamy od wspólnego posiedzenia trzech komisji Rady Miejskiej Stalowej Woli, które odbyło się 24. marca. Radni m. in. pozytywnie zaopiniowali projekt umowy pomiędzy gminą a Krajowym Zasobem Nieruchomości, powołującej spółkę pod nazwą Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa.

Zarządzanie ryzykiem

26-03-2021
W różnych częściach Polski trwa seria spotkań poświęconych aktualizacji planów zarządzania ryzykiem powodziowym. Jedno z nich, 25. marca, z racji epidemii w formie on-line, dotyczyło regionu Stalowej Woli. Konsultacje potrwają do 22. czerwca, w grudniu dokument powinien zostać zatwierdzony przez Ministerstwo Infrastruktury.

Wyjście awaryjne

26-03-2021
Awarie miejskich sieci zdarzają się co jakiś czas. Wtedy trzeba liczyć się z różnymi utrudnieniami czy wręcz problemami. Kwestie zabezpieczenia ludności w media regulują przepisy, które mówią o czasie reakcji. Z rozszczelnionym rurociągiem i brakiem wody w środę musiała zmierzyć się część mieszkańców ulicy Podleśnej w Stalowej Woli.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Komunikaty

Partnerzy