Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Zadanie domowe

31-03-2020
Cezar - uczeń 4. klasy Szkoły Podstawowej w Radomyślu nad Sanem wraz ze swoją mamą Iloną postanowili w tym trudnym czasie narodowego odosobnienia, zainspirować inne dzieci, które wykonują zadania domowe. I tak zasoby internetu wzbogacił wywiad z Mikołajem Kopernikiem. To nie pierwsze filmowe przedsięwzięcie 10-latka.

Jedna z akcji

31-03-2020
W akcję pomocy w walce z epidemią włączają się różne środowiska, w tym kibice. W czasie kiedy zawieszone zostały rozgrywki piłki nożnej, postanowili oni wesprzeć ratowników medycznych. Stowarzyszenie Kibiców Stali Stalowa Wola przekazało m. in. środki do higieny osobistej stalowowolskiemu i niżańskiemu szpitalowi.

Domowe sposoby

31-03-2020
W czasie epidemii warto także zadbać o swoją kondycję. Kiedy zamknięte są siłownie i fitness kluby, a aktywność na świeżym powietrzu powinna być ograniczona do niezbędnego minimum, można poszukać inspiracji w sieci i ćwiczyć w mieszkaniu.

Samorządowe wsparcie

27-03-2020
7. milionów złotych deklaruje w pierwszym etapie Gmina Stalowa Wola na pomoc dla przedsiębiorców dotkniętych skutkami pandemii. Szczegóły planu na konferencji prasowej drogą internetową przedstawił w środę prezydent Lucjusz Nadbereżny. Wcześniej w podobny sposób odbyły się konsultacje z przedstawicielami firm, instytucji otoczenia biznesu oraz radnymi.

Rzeczywistość

27-03-2020
Lokalny biznes mogą wspierać także konsumenci wybierając produkty firm działających w Stalowej Woli. Ich lista znajduje się na stronie magistratu, a każdy przedsiębiorca może się do niej dopisać. Jednym z podmiotów, który musi zmierzyć się z aktualną sytuacją jest Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska.

W kwarantannie

27-03-2020
24. marca został potwierdzony pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w Stalowej Woli, a trzeci w powiecie. W efekcie kwarantannie zostali poddani księża z parafii Matki Bożej Królowej Polski. Zamknięto także świątynię.

Z myślą o sobie i innych

27-03-2020
Od 25. marca w kraju obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa. Po ograniczeniu imprez masowych i działalności galerii handlowych, zawieszeniu zajęć w szkołach oraz zamknięciu granic, rozwój epidemii w Polsce i w Europie spowodował wprowadzenie kolejnych restrykcji.

Z potrzeby chwili i serca

27-03-2020
Gdy wiele zakładów pracy wstrzymało swoją działalność one pracują ze zdwojoną siłą. Szyją społecznie tak potrzebne dziś maseczki i fartuchy ochronne. W naszym regionie są krawcowe, które wykorzystują swoje umiejętności i dobre serca, by zaopatrzyć między innymi szpitale w ten deficytowy towar.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Komunikaty

Partnerzy