Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Pamięć miasta

13-03-2018
Na Cmentarzu Komunalnym w Stalowej Woli stanie obelisk upamiętniający policjantów i oficerów Wojska Polskiego związanych z naszym regionem, pomordowanych na terenie Związku Radzieckiego w czasie II wojny światowej.

Sobie i innym

13-03-2018
Czasem świat potrafi „zawalić się” z dnia na dzień, nawet jeśli wokół stoją najbliżsi. Jego odbudowa może trwać latami. Podobne historie dobrze znają stalowowolskie „Amazonki”. Stowarzyszenie współtworzą kobiety, które „dotknął” rak piersi. Wiedzą jednak, że razem mogą więcej, stąd ich regularne spotkania. Na przedświąteczne już popołudnie, by podzielić się swoim doświadczeniem, Panie zaprosiły TVK Stella.

Na wsparcie kultury

13-03-2018
Na długiej liście organizacji pożytku publicznego znajduje się także działające przy Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli Stowarzyszenie Kulturalne „Proscenium”, wspierające lokalne inicjatywy artystyczne.

Co wiemy o AK?

13-03-2018
Zachęcanie młodych ludzi do nauki historii, w tym do poznawania dziejów swojego regionu to cele powiatowego konkursu wiedzy o Armii Krajowej, którego organizatorem jest Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Stalowej Woli.

Droga nocą

13-03-2018
Po raz piąty z parafii pod wezwaniem Św. Jana Pawła II w Stalowej Woli do niżańskiego sanktuarium Św. Józefa, patrona mężczyzn, wyruszyła droga krzyżowa. Inicjatywa jest skierowana wyłącznie do panów.

Handel po nowemu

09-03-2018
1. marca weszła w życie ustawa ograniczająca handel. Zakupy bez przeszkód zrobimy w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Warto ten nowy grafik zapamiętać, żeby nie wrócić do domu z pustym koszykiem.

Wyrośnie kolejny blok

09-03-2018
Przy ulicy Orzeszkowej ma powstać trzeci blok w ramach programu budownictwa mieszkaniowego „Z perspektywą w Stalowej Woli”. Na razie trwają prace związane z przygotowaniem projektu wyższej niż obowiązującej tam wysokości zabudowy.

Między wyborem a koniecznością

09-03-2018
Wracamy do sprawy eksmisji i usilnej chęci niesienia pomocy dla pana Edwarda przez dawnych sąsiadów z ulicy Energetyków. To przykład jak wyobrażenia stają do konfrontacji z rzeczywistością prawną. Miasto zapewnia wsparcie, tyle że trzeba „dać coś od siebie”.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Partnerzy