Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Złożyli ślubowanie

07-05-2024
Na pierwszych obradach 6. maja spotkali się Radni Powiatu Stalowowolskiego wybrani w kwietniowych wyborach samorządowych. Jej skład zmienił się zarówno liczbowo jak i osobowo. Powiat ma też nowego wicestarostę, a rada jednego z wiceprzewodniczących.

Pierwsza sesja

07-05-2024
Ślubowanie złożyli też Radni Rady Miejskiej oraz prezydent Lucjusz Nadbereżny. Pierwsza sesja kadencji lat 2024 - 2029 odbyła się 7. maja w stalowowolskim magistracie.

W ważnej sprawie

07-05-2024
Stalowa Wola znalazła się na liście jedenastu miast w Polsce, które odwiedzi "escape van" czyli specjalnie przystosowany pojazd mający charakter escape roomu. Znajdujący się wewnątrz będą musieli rozwiązać zagadki by znaleźć wyjście. Inicjatywa jest skierowana do osób w każdym wieku. Ma edukować jak nie paść ofiarą handlu ludźmi i wskazać ścieżki pomocy w sytuacjach takiego zagrożenia.

W rytmie Lasowiaka

03-05-2024
Miejski Dom Kultury zorganizował wiele atrakcji dla wszystkich, którzy długi weekend postanowili spędzić w mieście. 1. maja na Placu Piłsudskiego w koncercie pt. "Majówka w rytmie Lasowiaka" zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca "Lasowiacy". Wystąpili też "Mali Lasowiacy". Zorganizowano również zabawy i warsztaty dla całych rodzin.

Piłkarskie plany

03-05-2024
30. kwietnia Wiesław Siembida prezes Stali Stalowa Wola Piłkarskiej Spółki Akcyjnej zwołał konferencję prasową, podczas której poinformował o bieżącej sytuacji w klubie. Poruszone zostały kwestie finansowe i sportowe.

Z radością i przyjemnością

03-05-2024
Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 w Stalowej Woli zapraszają do udziału w konkursie pod hasłem "Czytaj z radością - słuchaj z przyjemnością". Jest on skierowany do uczniów podstawówek. Chęć uczestnictwa można zgłosić do 16. maja.

Po mistrzostwach Polski

03-05-2024
W Katowickim "Spodku" w marcu i kwietniu odbyły się Mistrzostwa Polski Pole & Aerial. Zawody podzielono na dwie części ze względu na ogromną liczbę startujących. Duża konkurencja nie zagroziła reprezentantkom stalowowolskiego studia Pole & Role, które wielokrotnie zajmowały czołowe lokaty, a część z nich uzyskała kwalifikacje do Mistrzostw Świata w Szwecji.

Wyjazd z plusem

03-05-2024
Grupa uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Stalowej Woli w marcu wyjechała na dwa tygodnie do Hiszpanii w ramach programu Erasmus+. Młodzież odbywała tam praktyki zawodowe, szlifowała języki obce i poznawała kulturę oraz walory turystyczne tego interesującego, europejskiego kraju.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>


Reklama

Komunikaty

Partnerzy