Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Zasobność portfela

15-01-2021
Jest wyższa stawka płacy minimalnej, ale rok 2021 przywitał Polaków także nowymi obciążeniami podatkowymi, kolejne wejdą w życie w następnych miesiącach. To, co uszczupla nasze portfele widać już na sklepowych półkach, przyjdzie nam też zapłacić wyższe rachunki. Wszystko to dzieje się w rzeczywistości pandemicznej, przy ograniczeniach działalności gospodarczej i możliwości zarobkowania. Jak na to reagują stalowowolskie branże?

Nowoczesne badanie oka

15-01-2021
Na wyposażenie Oddziału Okulistycznego Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli trafił tomograf, umożliwiający diagnostykę chorób oka nowoczesną metodą. Aby skorzystać z badania niezbędne jest skierowanie od okulisty. Zakup sprzętu sfinansował Powiat Stalowowolski.

Wyczekiwany element

15-01-2021
Od 13. stycznia można korzystać z hali pneumatycznej Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli. Kryte boisko to obiekt całoroczny, który ma umożliwić treningi w czasie niesprzyjającej aury.

W przebudowie

15-01-2021
Trwa przebudowa dawnych warsztatów szkolnych przy ulicy Hutniczej w Stalowej Woli pod potrzeby Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego. Niedawno rozpoczął się kolejny etap zadania. W grudniu wybrany został wykonawca aranżacji wystawy. To nie jedyny projekt remontowy, nad którym pieczę sprawuje Muzeum Regionalne.

Pomysł na zrujnowany zabytek

15-01-2021
W 2024 roku w Kotowej Woli w Gminie Zaleszany powinien rozpocząć działalność Ośrodek Dziedzictwa Lokalnego. Fundacja Fundusz Lokalny SMK planuje go utworzyć w remontowanym zabytkowym dworku, którego historia sięga XVIII wieku.

Aniołkowe granie

15-01-2021
15. stycznia odbył się koncert charytatywny, wieńczący działania stalowowolskich placówek edukacyjnych na rzecz dzieci mieszkających w byłym Domu Dziecka przy ulicy Podleśnej. To element ogólnopolskiego projektu pod nazwą "Aniołkowe granie", wspierającego ideę rodzicielstwa zastępczego.

Wyczekiwana chwila

15-01-2021
W tym roku szkolnym ferie w całym kraju odbywały się w jednym terminie. Z powodu obostrzeń uczniowie w większości spędzili ten czas w domach. Końcówkę zimowej przerwy od nauki, uatrakcyjniły opady śniegu. Mimo cienkiej jego warstwy w ruch poszły sanki i jabłuszka, a radości nie było końca.

Problemy zieleniaka

12-01-2021
Od roku w Stalowej Woli funkcjonuje nowa hala owocowo - warzywna, wybudowana przy wsparciu środków unijnych. Gmina, do której należy obiekt, szuka sposobów na wzrost zainteresowania wynajmem stanowisk w "zieleniaku". Trudno jednak zmienić przyzwyczajenia zarówno sprzedających jak i kupujących.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Komunikaty

Partnerzy