Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

"Dom dla aniołów"

16-07-2019
Według planów w ciągu pięciu lat w gminie Zaleszany powinno powstać hospicjum dla dzieci. Realizacja inwestycji zależy jednak od ludzi dobrej woli bo pieniądze na budowę obiektu pochodzą ze zbiórek społecznych. W sumie potrzeba prawie sześć milionów złotych. Zadanie koordynuje Fundacja "Z serca dla serca".

Wydatki w warzywniaku

16-07-2019
Stragany na stalowowolskim targowisku mienią się wszystkimi kolorami. Sezon na przetwory w pełni. Klienci narzekają jednak na wyjątkowo wysokie ceny warzyw i owoców co jest wynikiem niesprzyjających w tym roku uprawom warunków pogodowych.

Bieg na "dychę"

16-07-2019
Andrzej Starżyński i Lidia Czarnecka to zwycięzcy VII "Stalowej Dychy". Na starcie ulicznego biegu zorganizowanego 14 lipca przez Stalowowolski Klub Biegacza stanęło blisko 300 zawodników z Polski i spoza jej granic.

Konie nasza pasja

16-07-2019
W Obojnej odbyła się kolejna edycja imprezy pn. "Konie nasza pasja". W jej programie znalazły się m. in. konkursy powożenia, skoków przez przeszkody oraz pokazy kawaleryjskie, władania szablą i lancą.

Lasowiackie smaki

16-07-2019
W niedziele 21 lipca w Stalowej Woli odbędzie się II Lasowiacki Festiwal Pierogów. W jego ramach koła gospodyń wiejskich i restauratorzy będą rywalizować w konkursie "O złotą misę". Na festiwalowej scenie natomiast wystąpi m. in. Polska Grupa Taneczna "Piast" z Las Vegas.

Po sześciu dekadach

12-07-2019
25. milionów złotych kosztowało dostosowanie części pawilonu diagnostyczno - zabiegowego Szpitala w Stalowej Woli wraz z wyposażeniem pod potrzeby nowego bloku operacyjnego. Uroczyste otwarcie z udziałem m. in. Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego oraz Ministra Inwestycji i Rozwoju Jerzego Kwiecińskiego, a także Wiceministrów: Infrastruktury Rafała Webera i Sprawiedliwości Marcina Warchoła, odbyło się 10. lipca.

Podział zadań i kosztów

12-07-2019
MZB w Stalowej Woli, który jest wykonawcą i operatorem gminnego programu budownictwa mieszkaniowego, ma już dopracowaną koncepcję realizacji nowego Osiedla "Leśna". Według założeń powstanie tam nawet 600 lokali, rozszerzona zostanie przy tym oferta zakupu własnego "M" w porównaniu do propozycji związanej z blokami przy ulicy Orzeszkowej.

Nie pierwszy raz

12-07-2019
W czwartek w godzinach porannych, na przejściu dla pieszych na ulicy Komisji Edukacji Narodowej, doszło do potrącenia jadącej rowerem kobiety. To już trzecie zdarzenie z udziałem rowerzysty, do jakiego doszło w Stalowej Woli w ostatnim czasie.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Komunikaty

Reklama

Patronat

Partnerzy