Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Osiedlowy skrót

03-12-2019
Osiedle Pławo otoczone jest ulicami o dużym natężeniu ruchu, posiada też drogę wewnętrzną, która pozwala skrócić przejazd kierowcom. Biegnie ona w pobliżu budynków mieszkalnych i przecina popularne piesze szlaki. O niebezpieczeństwach z tym związanych mówiono podczas sesji Rady Miejskiej oraz na spotkaniu z policjantami.

Oferta niżańskiego szpitala

03-12-2019
Szpital Powiatowy w Nisku rozszerzył zakres usług ortopedycznych. Stosowanym w tym ośrodku zabiegom endoprotezoplastyki stawów poddają się pacjenci z całego kraju. To efekt inwestycji w infrastrukturę, nowoczesny sprzęt, a przede wszystkim szkolenie personelu.

Zza bramy

03-12-2019
W 1939 roku w Stalowej Woli została uruchomiona elektrownia. Dziś po tej pierwszej nie ma już śladów, funkcjonuje część nr 2 i 3. Zakład na przestrzeni 80 lat zmieniał się, a kolejne przeobrażenia przed nim już za rok. Wiążą się one z budowanym blokiem gazowo - parowym.

Wokół kwartalnika

03-12-2019
Kwartalnik "Społeczeństwo i rodzina" wydawany przez Katolicki Uniwersytet Lubelski w Stalowej Woli ma 15 lat. Jubileusz był okazją do zorganizowania konferencji, w której udział wzięli m. in. przedstawiciele środowiska naukowego z Ukrainy.

Oratorium sandomierskie

03-12-2019
W niedzielę w Miejskim Domu Kultury można było obejrzeć Oratorium o Męczennikach Sandomierskich, będące głosem w obronie prześladowanych na świecie Chrześcijan. Na scenie zaprezentowało się około 150 artystów.

Kresowe smaki

03-12-2019
"Smaki Kresów - dziedzictwo i wspomnienia" pod takim hasłem odbyło się spotkanie, na które zaprosili: Muzeum Regionalne w Stalowej Woli oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. W niedzielę można było posłuchać prelekcji dotyczących kuchni kresowej, ale też spróbować charakterystycznych dla tamtych terenów potraw.

W normie?

29-11-2019
Dzisiejszy serwis informacyjny rozpoczynamy od przekroczeń norm hałasu, które w ostatnich tygodniach powróciły do Stalowej Woli. Problem słyszalny jest głównie w godzinach wieczornych i nocnych. Miasto dokonuje pomiarów na bieżąco, a sprawą postanowiło zainteresować krajowe i wojewódzkie służby ochrony środowiska.

Porządek na bazarze

29-11-2019
Gmina Stalowa Wola w ostatnim czasie nie tylko uchwaliła wyższe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi. W związku z nowelizacją ustawy o utrzymaniu porządku i czystości, trzeba było dostosować lokalne prawo. Przy okazji przyjętego przez Radę Miejską regulaminu poruszono kwestię śmieci z targowiska.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Komunikaty

Patronat

Partnerzy