Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

W rocznicę reformy

13-10-2017
14. października przypada Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela. Obchodzony jest on w rocznicę utworzenia w 1773 roku pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, powołanego do reformy szkolnictwa w Polsce. Tegoroczne wspomnienie odbywa się w cieniu kolejnych zmian w systemie.

Nagrodzeni w powiecie

13-10-2017
Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej nagrodzono również dyrektorów i nauczycieli szkół prowadzonych przez Starostwo Powiatowe. Najlepszym uczniom przyznano stypendia. 13 października po raz kolejny wyłoniono także "Belfra roku".

Gaudeamus

13-10-2017
W czwartek rok akademicki uroczyście zainaugurowano na Politechnice Rzeszowskiej w Stalowej Woli. Ośrodek od niedawna funkcjonuje jako samodzielny Wydział Mechaniczno - Technologiczny.

Pod wspólnym patronem

13-10-2017
Szkoły noszące imię papieża Polaka z terenu naszej diecezji, jednoczą się w ramach Sandomierskiej Rodziny Szkół imienia Jana Pawła II. Społeczność tych placówek spotyka się między innymi jesienią, by zainaugurować kolejny rok pracy. W tym roku po raz pierwszy zjazd odbył się w Stalowej Woli w Publicznej Szkole Podstawowej nr 12.

Krok w odpowiedzialność

13-10-2017
W sposób szczególny dzień Komisji Edukacji Narodowej świętowano w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 w Rozwadowie. Obchody, wzorem minionych lat, połączone były z pasowaniem pierwszoklasistów na uczniów.

Jednym głosem

10-10-2017
Rozpoczynamy od wspólnej sesji Rady Powiatu oraz Gmin: Stalowa Wola i Pysznica. Piątkowe posiedzenie miało na celu wypracowanie stanowiska dotyczącego skomunikowania przyszłej obwodnicy miasta z ulicą Czarnieckiego. To pierwsze w historii tutejszego samorządu tego typu "sąsiedzkie posiedzenie".

Zamiast Inkubatora

10-10-2017
Na lokalnej mapie biznesu powstała Stalowowolska Strefa Gospodarcza, która pełni rolę instytucji jego otoczenia. Do zadań ośrodka należą: edukowanie, doradzanie i wspieranie przedsiębiorców.

Oddolne inicjatywy

10-10-2017
Ważnym elementem społeczeństwa obywatelskiego i demokracji są organizacje pozarządowe. Działając w określonym obszarze, pełnią funkcje ekonomiczne, społeczne i polityczne. W Powiecie Stalowowolskim od kilku lat działa Rada Organizacji Pozarządowych, w poniedziałek rozpoczęła się jej trzecia kadencja.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Partnerzy