Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Kryzys w szpitalu

13-07-2018
Rozpoczynamy od informacji o patowej sytuacji w stalowowolskim szpitalu, w którym w ostatnich dniach rosła liczba przebywających na zwolnieniach lekarskich pielęgniarek. Oficjalnie nie jest to protest, niemniej jednak w czwartek odbyło się spotkanie starosty, dyrekcji placówki z przedstawicielkami związku zawodowego. Poruszono tam kwestie postulatów załogi dotyczące wzrostu wynagrodzeń oraz poprawy warunków pracy.

Formy protestu

13-07-2018
Oficjalnie protestują policjanci w całym kraju. Chcą poprawy warunków płacy i pracy. Funkcjonariusze nie schodzą jednak ze służby, mają za to upominać zamiast wypisywać mandaty tam gdzie to możliwe.

Doroczne awanse

13-07-2018
Niezależnie od protestu policjanci rozpoczęli obchody dorocznego święta. Przypada ono 24. lipca jednak wcześniej świętują w komendach powiatowych i wojewódzkich. Stalowowolscy funkcjonariusze w uroczystym apelu uczestniczyli 12. lipca.

Zmiany, plany a finanse

13-07-2018
Stalowa Wola objęła większość udziałów w Piłkarskiej Spółce Akcyjnej. Po okresie milczenia dotychczasowych władz spółki co do dalszego jej funkcjonowania oraz kształtu zawodowej drużyny piłkarzy w nadchodzącym sezonie, o podjętych decyzjach poinformowano na konferencji prasowej.

Rozbudowa ośrodka

13-07-2018
Dom rekolekcyjny dla rodzin i dom dziecka to inwestycje w Rudniku nad Sanem, które od lat służą potrzebującym z całego kraju, a ich budowa była wynikiem starań ks. Czesława Wali, wieloletniego kustosza Maryjnego Sanktuarium Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie. Na emeryturze ksiądz wrócił do rodzinnej miejscowości, gdzie nie odpoczywa. W budowie jest jego kolejne marzenie.

Historia inscenizowana

13-07-2018
„Inscenizowana historia pisma i komunikacji”- warsztaty pod takim tytułem poprowadził Michał Zawadka aktor, mówca motywacyjny, autor książek z zakresu rozwoju osobistego oraz społecznego dla dzieci i młodzieży. Spotkanie odbyło się w ramach wakacyjnych zajęć organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną dla najmłodszych mieszkańców Stalowej Woli.

Doroczny duet

13-07-2018
We wtorek podczas kolejnego koncertu w ramach 28. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów wystąpił gościnnie Georgij Agratina, który zagrał na fletni Pana oraz na cymbałach, akompaniował mu Robert Grudzień.

Formy protestu

10-07-2018
Stalowowolski szpital ograniczył przyjęcia tylko do przypadków ratujących życie. Wiąże się to z rosnącą liczbą zwolnień lekarskich pielęgniarek. W czerwcu dyrekcja placówki otrzymała pismo z żądaniami m. in. podwyżki płacy o co najmniej 1800 złotych. 10. lipca rozpoczęła się także akcja protestacyjna policjantów, którzy chcą w jednym z postulatów wzrostu wynagrodzenia o 650 złotych.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Partnerzy