Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Tanecznym krokiem

18-02-2020
Złote lata życia nie muszą być nudne. Pokazała to "Potańcówka dla Seniorów", która odbyła się w niedzielę na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. To pierwsza tego typy impreza w Stalowej Woli, ale z pewnością nie ostatnia.

Wątpliwości

14-02-2020
Rozpoczynamy od pytań o przyszłość oddziałów Ginekologiczno - Położniczego oraz Neonatologicznego w szpitalu powiatowym w Stalowej Woli. W związku z pismem, które trafiło do załogi pojawiły się obawy dotyczące zamknięcia tych części placówki, choć nie one przynoszą największe straty.

"Anioł Stróż"

14-02-2020
Gmina Stalowa Wola i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej realizują projekt pn. "Anioł Stróż", którego celem jest zwiększenie dostępu do usług społecznych, poprawa warunków opieki domowej oraz wzrost aktywności społecznej osób chorych i niesamodzielnych, mających problem z wykonywaniem czynności dnia codziennego. Korzysta z niego 50 mieszkańców miasta.

Test

14-02-2020
Choć to widok coraz częstszy jednak "blokowiska" jeszcze muszą poczekać na swój czas. Mimo tego, Spółdzielnia Budownictwa Mieszkaniowego w Stalowej Woli postanowiła zakupić instalację fotowoltaiczną. Na razie oszczędności na rachunkach za prąd da ona budynkowi, w którym mieści się administracja.

Powróci?

14-02-2020
W 1970 roku, zaledwie po 17 latach istnienia przestał funkcjonować rezerwat przyrody "Sochy", nazywany "Królestwem Czarnej Topoli". Dziś to nadal ciekawy teren, szczególnie, gdy się zazieleni. 6. lutego Podkarpackie Towarzystwo Przyrodników "Wolne Rzeki" złożyło wniosek o utworzenie lub ponowne powołanie rezerwatu.

Popularność języka

14-02-2020
Miłośnicy poezji, muzyki i języka hiszpańskiego zmierzyli się w konkursie artystycznym zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 1 w Stalowej Woli, gdzie duży nacisk kładzie się na naukę języków obcych. Hiszpański jest jednym z czterech oferowanych w placówce.

Wsparcie dla "Racławic"

14-02-2020
Podtrzymuje tradycje narodowe i chce ocalić od zapomnienia twórczość ludową. Mowa o Zespole Pieśni i Tańca "Racławice", który działa przy Katolickim Domu Kultury "Arka". By mógł on realizować swoje zadania nie wystarczy jedynie pasja młodych ludzi, potrzebne są również środki m. in. na kosztowną renowację strojów czy wyjazdy na festiwale.

Kochać, jak to łatwo powiedzieć!?

14-02-2020
Czerwone serduszka i kwiaty to atrybuty święta zakochanych, które przypada 14. lutego. Popularne w wielu krajach świata Walentynki są okazją, by drobnym upominkiem czy gestem okazać swoje uczucie.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Komunikaty

Patronat

Partnerzy