Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Alarm kaskadowy

27-11-2020
Dzisiejszy serwis rozpoczynamy od informacji o alarmie bombowym w Stalowej Woli. Na szczęście okazał się on fałszywy. Nie był to odosobniony przypadek, co więc należy zrobić, gdy staniemy się adresatami takiej wiadomości?

Renowacja

27-11-2020
Rozwadowska fara doczekała się renowacji oryginalnych polichromii, które sprawiają, że świątynia zaliczana jest do najpiękniejszych na sakralnej mapie Polski. Obecnie w kościele Matki Bożej Szkaplerznej prowadzony jest pierwszy etap prac, a te zaplanowano na cztery lata.

Historia wciąż odkrywana

27-11-2020
Społeczność żydowska żyła w Polsce od stuleci. W XX wieku, w okresie międzywojennym tworzyła ona najliczniejszy niechrześcijański związek religijny. Żydzi mieli swoje organizacje, placówki kulturalne czy kluby sportowe i nie byli jednolitym ciałem. Potwierdzić to może znaleziony niedawno dokument z 1932 roku, dotyczący rozgrywek piłkarskich pomiędzy drużynami z klubów z Rozwadowa i Rudnika nad Sanem.

Pomysł na zbiórkę

27-11-2020
Z inicjatywy radnego Dariusza Przytuły i na wniosek mieszkańców, na terenie Stalowej Woli mają stanąć metalowe serca na plastikowe nakrętki. Podobne znajdują się w wielu miastach Polski, choćby w Rzeszowie.

WOŚP w pandemii

27-11-2020
Mimo pandemii koronawirusa Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie rozbrzmi na świecie, by zbierać środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń medycznych. Po raz kolejny włączyła się w nią Stalowa Wola. Obecnie w mieście tworzony jest sztab WOŚP, trwa też rekrutacja wolontariuszy.

Małopolska liga

27-11-2020
21. listopada w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu odbyła się pierwsza edycja zawodów w ramach Małopolskiej Ligi Jiu - Jitsu dzieci i młodzieży. W klasyfikacji drużynowej z dorobkiem 11. złotych, 4. srebrnych i 6. brązowych medali reprezentanci stalowowolskiego Klubu Kaito zajęli drugie miejsce.

Do remontu

24-11-2020
Od 20. listopada ze względów bezpieczeństwa wiadukt nad torami przy ul. Traugutta został wyłączony dla ruchu samochodowego. Przejdzie on gruntowną modernizację. Według planów prace ruszą z początkiem przyszłego roku. Do tego czasu wciąż można się przemieszczać po nim pieszo i rowerem.

Tylko formalność?

24-11-2020
Pierwszy konkurs nie wyłonił nowego dyrektora szpitala powiatowego w Stalowej Woli. Wszystko przez zapisy regulaminowe, które zakładają na początku postępowania pewną formę rywalizacji.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Komunikaty

Partnerzy