Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Będzie drożej

19-11-2019
Od nowego roku w Stalowej Woli mamy zapłacić więcej za odpady komunalne. Opłata, która nie była zmieniana od 2016 roku wzrośnie o ponad 100% z 6 złotych od osoby na 13 jeśli segregujemy nasze śmieci. Głównymi czynnikami wpływającymi na większe koszty są: podwyżka opłaty za składowanie odpadów, wzrost minimalnego wynagrodzenia i cen paliw oraz brak rynków zbytu dla surowców wtórnych - jak czytamy w uzasadnieniu uchwały.

O ilości i jakości

19-11-2019
O jakości i zasobach wody w Polsce dyskutowano podczas konferencji zorganizowanej przez Powiatową Inspekcję Sanitarną w Stalowej Woli we współpracy z Miejskim Zakładem Komunalnym, Powiatem Stalowowolskim oraz Państwowym Gospodarstwem Wodnym. Było to kolejne spotkanie z cyklu przygotowanego z okazji stulecia odzyskania niepodległości.

Tymczasowe rozwiązanie

19-11-2019
Ponad pół roku mają potrwać utrudnienia w ruchu drogowym na ulicy Czarnieckiego. Wiążą się one z budową obwodnicy Stalowej Woli i Niska. Fragment jezdni miał już być zamknięty, prace jednak zostały przesunięte w czasie.

Potrzeby

19-11-2019
W Polsce brakuje rodzin zastępczych. Osoby zainteresowane niesieniem takiej formy wsparcia, mogą zgłaszać się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, które mieści się w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Podleśnej 15 w Stalowej Woli.

Zbiórka darów

19-11-2019
W miniony weekend w sklepach na terenie miasta można było spotkać wolontariuszy akcji charytatywnej pn. "Stalowowolska Paczka Pomocy". Zebrane w tym roku dary, przed świętami Bożego Narodzenia, trafią do osób starszych i niepełnosprawnych.

Przyjemne z pożytecznym

19-11-2019
Współczesne techniki pomiarowe w geodezji między innymi z wykorzystaniem drona, poznali uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Stalowej Woli, którzy w lipcu odbywali dwutygodniowe praktyki zawodowe w Hiszpanii. Wyjazd kolejnej grupy do Sevilli możliwy był dzięki środkom unijnym.

Wszystko się przyda

19-11-2019
Miejska Biblioteka Publiczna przy współpracy z Urzędem Miasta w Stalowej Woli od kilku lat organizuje warsztaty recyklingowe, których celem jest popularyzowanie proekologicznych zachowań. Tym razem uczestnicy zajęć wykorzystają bezużyteczne przedmioty do stworzenia zabawek.

Drugi etap

15-11-2019
Zakończyła się przebudowa kolejnego odcinka drogi w Gminie Pysznica. Jego element stanowi m. in. nowe rondo rozprowadzające ruch w kierunku Stalowej Woli, Brandwicy i Kłyżowa. Całość zadania kosztowała prawie 5,5 miliona złotych.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Komunikaty

Patronat

Partnerzy