Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Ograniczone przyjęcia

18-09-2020
Dzisiejszy serwis informacyjny rozpoczynamy od sytuacji w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli, gdzie z powodu zagrożenia COVID-19 wstrzymane zostały przyjęcia na niektóre oddziały.

81. rocznica

18-09-2020
17 września 1939 roku Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej. Realizowała ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, łamiąc tym samym obowiązujący polsko-sowiecki pakt o nieagresji. W Stalowej Woli uczczono 81. rocznicę tych wydarzeń.

Uczelnie na start

18-09-2020
Uczelnie przygotowują się do nowego roku akademickiego, który ze względu na pandemię koronawirusa będzie inny niż dotychczas. Od października wykłady oraz zajęcia niewymagające bezpośredniego kontaktu z prowadzącym lub bez wykorzystania infrastruktury laboratoryjnej będą prowadzone w formie zdalnej.

O przyszłości

18-09-2020
Po spadku piłkarskiej drużyny Stali Stalowa Wola z drugiej do trzeciej ligi zmienił się skład zarządu Piłkarskiej Spółki Akcyjnej. Nowe władze zdecydowały się dotychczas na niewielkie zmiany w funkcjonowaniu klubu.

Modne miasto

18-09-2020
Na przełomie lipca i sierpnia w czterech największych miastach regionu odbywało się związane z modą przedsięwzięcie, którego finałem był pokaz Sandomierz Fashion Street. W jego realizację włączyli się projektanci i artyści związani ze Stalową Wolą. Ich zaangażowanie i pasję doceniono w najnowszym wydaniu ogólnopolskiego magazynu modowego.

Dla Eli

18-09-2020
Ponad 10 tysięcy złotych udało się zebrać podczas akcji charytatywnej dla Eli, która zmaga się z białaczką limfoblastyczną. Kosztowne leczenie młodej mieszkanki Stalowej Woli cały czas można wesprzeć poprzez stronę internetową zrzutka.pl

"#sadzimy" las

18-09-2020
"#sadzimy" to ogólnopolska akcja, w którą włączyła się Stalowa Wola. 18 września w Nadleśnictwie Rozwadów rozdawano sadzonki m. in sosny, brzozy czy klona pospolitego. Drzewka można posadzić w swojej okolicy.

Bez większych zmian

15-09-2020
Dzwoniąc pod uruchomione w przychodniach medycznych numery telefonów można uzyskać poradę, przedłużyć receptę czy umówić się na badania. W szczególnych sytuacjach możliwy jest też bezpośredni kontakt pacjenta z lekarzem. Tak wygląda praca placówek medycznych w dobie pandemii koronawirusa. Środki ostrożności mają minimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się patogenu, ale przy okazji także innych wirusów wywołujących przeziębienie czy grypę, z którymi będziemy mieli do czynienia w okresie jesienno-zimowym.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Komunikaty

Partnerzy