Filmy na DVD

Cena: 25 zł

NARODZINY

STELLA ZIT Sp. z o.o jest producentem filmu "Narodziny". Scenariusz, którego autorem jest Dionizy Garbacz powstał na podstawie książki pt. "Narodziny. Stalowa Wola 1937-1939" - pierwszego tomu monografii miasta.

Film adresowany jest nie tylko do mieszkańców Stalowej Woli, ale do wszystkich zainteresowanych powstaniem Zakładów Południowych i miasta. Materiał filmowy zawiera wywiady z najstarszymi mieszkańcami Stalowej Woli - pracownikami Zakładów Południowych, bogatą archiwalną dokumentację filmową i zdjęciową oraz zdjęcia współczesne.

Cena: 20 zł

GAUDIUM

Na płycie zarejestrowano koncert chóru męskiego Gaudium ze Stalowej Woli, który odbył się z okazji 30-lecia działalności tego zasłużonego dla miasta zespołu.

Kierownikiem artystycznym i akompaniatorem jest Roman Ciba a dyrygentem Jadwiga Pawęzka Ciba.

W trakcie występu, chór wykonał pieśni religijne, patriotyczne, ludowe, żołnierskie jak również pieśni liryczne i okolicznościowe.

Cena: 50 zł

LASOWIACY

Zapis Koncertu Jubileuszowego z okazji 50-lecia Zespołu Pieśni i Tańca "Lasowiacy" im. Ignacego Wachowiaka ze Stalowej Woli w 2007 roku.

"Lasowiacy" wykonują pieśni i tańce rejonu Lasowiackiego, z którego pochodzi większość członków zespołu. Na repertuar składają się barwne i widowiskowe tańce z Rzeszowskiego, Lubelskiego, Krakowskiego, Podhala i innych.

"Lasowiacy" występowali na ponad 1000 koncertach w kraju. Odbyli szereg podróży zagranicznych.

Cena: 99 zł

"STALOWA WOLA. DUMA CENTRALNEGO OKRĘGU PRZEMYSŁOWEGO"

Album składający się z 6 filmów dokumentalnych, obrazujących budowę przemysłu oraz miasta w latach 1937-1939.

W skład albumu "Stalowa Wola. Duma Centralnego Okręgu Przemysłowego wchodzą filmy:

1. Stalowa Wola Wańkowicza. (29 min.)
2. Elektrownia. (20 min.)
3. Huta aluminium w Stalowej Woli. (28 min.)
4. Duma COP-u Stalowa Wola. (27 min.)
5. Świadkowie tamtych lat. (35 min.)
6. Stalowa Wola 1939. (46 min.)

Autorem filmów przedstawiających narodziny Stalowej Woli jako ośrodka przemysłowego i miejskiego jest historyk-regionalista Dionizy Garbacz. Produkcją albumu zajęła się Telewizja Kablowa STELLA.

Płyty można nabyć w Biurze Obsługi Klienta przy ul. Orzeszkowej 3 w Stalowej Woli lub złożyć zamówienie drogą elektroniczną: telewizja@stella.net.pl - z podaniem dokładnych danych zamawiającego (imię i nazwisko /nazwa firmy, adres, NIP, adres na jaki należy przesłać film, itd.). Koszt przesyłki pokrywa Zamawiający.Reklama

Komunikaty

Partnerzy