Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Konsolidacja spółek

19-02-2021
W dzisiejszym serwisie informacyjnym ciąg dalszy relacji z obrad Rady Miejskiej Stalowej Woli, które odbyły się 15. lutego. Wtedy to zdecydowano m. in. o przekazaniu przez gminę udziałów w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej na rzecz Miejskiego Zakładu Komunalnego. Głównym celem konsolidacji spółek jest budowa instalacji termicznego przetwarzania odpadów pre RDF.

By powstały nowe mieszkania

19-02-2021
O ile PEC stanie się integralną częścią MZK, o tyle w przyszłej połączonej strukturze Miejski Zakład Budynków będzie spółką odrębną ze względu na zaciągnięte zobowiązania. Gmina Stalowa Wola tym posunięciem chce zwiększyć możliwości kredytowe, potrzebne do realizacji zadań z zakresu budownictwa mieszkaniowego.

Jak już ktoś wylesi...

19-02-2021
Jednogłośnie radni uchwalili zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego w Stalowej Woli, obejmujące nowe tereny inwestycyjne. To ponad 100 ha, które trzeba wylesić.

Na rzecz hospicjum

19-02-2021
Trwa kampania społeczna na rzecz budowy stacjonarnego hospicjum dla dorosłych w Gminie Jarocin, w Powiecie Niżańskim. Ma ono służyć mieszkańcom regionu, także Stalowej Woli, bo w promieniu wielu kilometrów takiej placówki nie ma. W realizacji zadania Stowarzyszenia "Bo mogę" pomagają młodzi wolontariusze, którzy zainicjowali zbiórkę nakrętek. Dochód z ich sprzedaży ma wesprzeć przedsięwzięcie.

Refleksje w poście

19-02-2021
Środa Popielcowa zapoczątkowała w Kościele Katolickim okres Wielkiego Postu, który przygotowuje do Świąt Wielkanocnych. Do refleksji w tym czasie może skłonić wystawa fotografii pod tytułem "Droga krzyżowa" autorstwa ks. Mieczysława Kucla, proboszcza parafii Trójcy Przenajświętszej. Ekspozycja będzie dostępna do końca marca w holu biblioteki KUL w Stalowej Woli.

Czas zgłoszeń

19-02-2021
W tym roku odbędzie się kolejna edycja konkursu "Gałązka Sosny". Nagroda przyznana zostanie w kategoriach: literatura, wydarzenia kulturalne, debiut artystyczny, szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki oraz kultura cyfrowa. Kandydatów można zgłaszać do 10. marca.

Sikorski TV

19-02-2021
Aktywność uczniów w sieci w dobie pandemii nie ogranicza się wyłącznie do nauki. Przykładem tego jest internetowa telewizja, którą tworzy młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Stalowej Woli. Przy wsparciu nauczycieli powstają programy o różnej tematyce.

Pierwszy krok

16-02-2021
Rozpoczynamy od obrad Rady Miejskiej Stalowej Woli. W poniedziałek przyjęto projekty zapowiadanych już wcześniej uchwał, które mają kształtować inwestycje na terenie gminy przez najbliższe lata. Znaczną część posiedzenia zajęła dyskusja dotycząca powołania z Krajowym Zasobem Nieruchomości spółki pod nazwą Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa. Chodzi o budowę 1250 mieszkań na Osiedlu Charzewice.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Komunikaty

Partnerzy