Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Kolejne zakażenia

07-04-2020
W powiecie stalowowolskim rośnie liczba osób zarażonych koronawirusem. Przypadki takie stwierdzono m. in. w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym oraz w Domu Pomocy Społecznej w Stalowej Woli.

Zakaz wstępu

07-04-2020
W związku z epidemią od 3 do 11 kwietnia obowiązuje zakaz wstępu do lasów oraz Parków Narodowych. Mimo sprzyjającej aury mieszkańcy Stalowej Woli zachowali się w większości odpowiedzialnie i miniony weekend, zgodnie z zaleceniami, spędzili w domu.

Stop pożarom

07-04-2020
Wypalanie traw jest niebezpieczne dla ludzi, szkodliwe dla środowiska i grozi karą grzywny. Mimo takich apeli sezon na ten wiosenny proceder się rozpoczął. Od początku roku stalowowolscy strażacy wyjeżdżali do pożarów nieużytków ponad sto razy.

Co z odpadami?

07-04-2020
W obawie przed zakażeniem koronawirusem dbamy o siebie i swoich bliskich nosząc rękawiczki oraz maseczki ochronne. Niestety część z nich po użyciu, zamiast do kosza na śmiecie, zanieczyszcza otoczenie. Pamiętajmy, że naraża to osoby, które odpowiedzialne są za utrzymanie czystości w mieście.

Potrzebne wsparcie

07-04-2020
Ochronne maseczki, jednorazowe rękawiczki oraz fartuchy to artykuły niezbędne w placówkach leczniczych i opiekuńczych. O wyposażenie, które pomoże zachować zasady bezpieczeństwa podczas epidemii koronawirusa zabiega m. in Zakład Pielęgnacyjno - Opiekuńczy w Stalowej Woli.

Społeczna pomoc

07-04-2020
Dzięki współpracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z Polskim Komitetem Pomocy Społecznej w Stalowej Woli a także Ochotniczej Straży Pożarnej w Charzewicach trwa akcja przygotowywania i rozwożenia paczek żywnościowych do osób potrzebujących z terenu miasta. PKPS zaopatruje także w artykuły spożywcze mieszkańców sąsiednich gmin.

Dezynfekcja miasta

03-04-2020
W czwartek rozpoczęła się dezynfekcja ulic Stalowej Woli. Magistrat postanowił wykorzystać do tego celu m. in. armatkę, która zazwyczaj naśnieża stoki. Przez dwa dni trwały testy.

W odosobnieniu

03-04-2020
Kwarantanna ma na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Policyjne patrole pokazują, że nie wszyscy podchodzą poważnie do jej zasad. Za narażenie życia i zdrowia innych osób grożą surowe kary pieniężne.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Komunikaty

Partnerzy