Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Łatanie dziury budżetowej

14-01-2022
W urzędach gminnych i za pośrednictwem Internetu można już składać wnioski o dodatek osłonowy. Nowe świadczenie ma zniwelować rosnące ceny energii, gazu i żywności a przysługuje ono jeśli przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100 zł w gospodarstwie jednoosobowym i 1500 zł przy większej ilości domowników.

Po sąsiedzku

14-01-2022
Dziś wracamy do tematu związanego z uciążliwościami wynikającymi z ogrzewania domu w sposób budzący wiele wątpliwości. Doprowadziło to do sąsiedzkiego konfliktu, z którym od lat urzędy i instytucje, mimo zgłoszeń, nie potrafią nic zrobić. Pytanie czy zmieni coś obowiązująca na terenie Województwa Podkarpackiego "Uchwała antysmogowa".

Panel klienta

14-01-2022
10. stycznia MOSiR w Stalowej Woli uruchomił na swojej stronie internetowej "Panel Klienta". To przydatne narzędzie nie tylko dla posiadaczy karnetów, choć to oni póki co skorzystają dzięki niemu najwięcej. W planie dalszy rozwój usługi.

Promocja regionu

14-01-2022
Skupia przedsiębiorców, samorządy oraz środowiska artystyczne i naukowe. Powołany do istnienia w ubiegłym roku Klaster Lasowiacki jest w trakcie zmian. Wszystko przez polskie prawo, które pozostaje w tyle za rzeczywistością.

Dać szansę

14-01-2022
Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Szansa" w Stalowej Woli umożliwia kształcenie podopiecznych z różnymi dysfunkcjami, prowadzi działania dotyczące integracji z lokalnym środowiskiem i z zakresu ochrony zdrowia. Jego pracę można wspierać 1% podatku dochodowego przy okazji rozliczania się z fiskusem.

Charytatywnie

14-01-2022
Po raz czwarty w Stalowej Woli odbył się koncert charytatywny pod nazwą "Aniołkowe granie". Wydarzenie poprzedziła zbiórka darów na terenie kilku biorących udział w akcji przedszkoli. Przygotowane paczki trafiły do Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej "Podleśna Przystań".

Propozycja z centrum

14-01-2022
Gdyby ktoś zapomniał to przypominamy, iż zbliża się Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji Centrum Aktywności Seniora w Stalowej Woli przygotowało bogatą ofertę zajęć. We wszystkich propozycjach mile widziane są wnuki, a do wyboru będą: warsztaty kulinarne, zabawa w kino oraz bal karnawałowy.

W toku

11-01-2022
Rozpoczynamy od informacji o decyzji Rady Miejskiej Stalowej Woli, podjętej na nadzwyczajnej sesji w trybie zdalnym 10. stycznia. Gmina rozpoczęła procedurę zamiany nieruchomości gruntowych, nabytych wcześniej w Baranowie Sandomierskim. Jest to jeden z elementów powiększania strefy przemysłowej.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Komunikaty

Partnerzy