Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Święto flagi

01-05-2020
2. maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z powodu epidemii nie odbędą się oficjalne obchody tego święta, ale sposób na uczczenie barw narodowych znalazła m. in. młodzież z Drużyn Pożarniczych Ochotniczej Straży Pożarnej osiedla Charzewice.

Zmiany

28-04-2020
Rozpoczynamy od informacji o zmianie na stanowisku dyrektora szpitala powiatowego w Stalowej Woli. 27. kwietnia rezygnację złożył Edward Surmacz. Do czasu ogłoszenia nowego konkursu pełniącym obowiązki będzie dyrektor do spraw lecznictwa Andrzej Komsa.

Dofinansowania

28-04-2020
Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o pożyczki i dofinansowania dla swoich firm. Mają one przeciwdziałać negatywnym skutkom pandemii koronawirusa. Wnioski o takie formy pomocy przyznawane w ramach rządowej tarczy antykryzysowej można składać w Powiatowym Urzędzie Pracy w Stalowej Woli.

Z ulgą

28-04-2020
Część firm prowadzących działalność gospodarczą w lokalach Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli złożyło wnioski o całkowite lub częściowe zwolnienie z opłat czynszowych. Taką możliwość spółka zaoferowała tym najemcom, którym z powodu kryzysu spadły przychody.

Opinie

28-04-2020
10. maja Polacy powinni wybrać prezydenta swojego kraju, jednak pandemia utrudniła ten demokratyczny proces, zarówno przekaz kampanii wyborczej jak i samo głosowanie. Padły propozycje zmiany terminu, stanęło też na głosowaniu korespondencyjnym. Poczta Polska ma dostarczyć karty do głosowania. Spółka zwróciła się już do samorządów o udostępnienie spisów wyborców, co wywołało sprzeciw części z nich. Prezydent Stalowej Woli zapowiedział, że udostępni dane, w tym numery PESEL, mieszkańców miasta.

Na drogach

28-04-2020
W ostatnich dniach w rejonie Stalowej Woli doszło do kilku zdarzeń drogowych, których przyczyną była nie tylko brawura prowadzących pojazdy, ale też "podwójny gaz". Stąd apel Policji do kierowców o rozsądek.

Kolejny w remoncie

28-04-2020
Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Do 4. maja zamknięty będzie przejazd kolejowy na ulicy Targowej w Stalowej Woli, na którym prowadzone są prace remontowe.

Wznowią grę

28-04-2020
Znany jest termin wznowienia rywalizacji w ramach piłkarskiej II ligi. Według komunikatu Polskiego Związku Piłki Nożnej pierwsze mecze mają zostać rozegrane 30. maja i 6. czerwca. Zanim jednak zawodnicy, w tym piłkarze Stali Stalowa Wola, wrócą do gry, będą musieli przejść określone procedury.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Komunikaty

Partnerzy