Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

80 lat biblioteki

11-12-2018
Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza jest jedną z tych instytucji, które liczą sobie tyle samo lat ile Stalowa Wola. Jej początki sięgają roku 1938, kiedy to dzięki inicjatywie komitetu społecznego utworzono w dzisiejszym budynku magistratu przy ulicy Wolności pierwszy punkt z tysiącem woluminów. Dziś księgozbiór rozrósł się do ponad 220 tysięcy. Zmieniły się też zadania biblioteki, choć podstawa pozostała taka sama. Wszystko to wspominano podczas jubileuszu 80 lecia, który odbył się 7. grudnia.

Pierwszy

11-12-2018
W tym roku przypada 75. rocznica poświęcenia kościoła Świętego Floriana, pierwszej świątyni Stalowej Woli, wzniesionej dzięki staraniom księdza Józefa Skoczyńskiego i przy zaangażowaniu lokalnej społeczności. Uroczystość odbyła się 12. grudnia 1943 roku, w tym samym czasie w pobliżu elektrowni niemieccy okupanci rozstrzelali 10 żołnierzy AK.

W trzecią dekadę

11-12-2018
Mija 20 lat kształcenia politechnicznego w Stalowej Woli. Rocznica stała się okazją do spotkania Rady Programowej Wydziału Mechaniczno - Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej i debaty o rozwoju oferty z jaką uczelnia chce wychodzić do studentów.

Głos kobiet

11-12-2018
"(S)prawa Polek" to hasło zainaugurowanej w tym roku przez PO kampanii społecznej, w ramach której posłanki spotykają się z kobietami w różnych częściach kraju i rozmawiają o ważnych dla nich kwestiach. Projekt ma zakończyć wypracowanie projektów ustaw, które trafią do programu partii.

Pod skrzydłami

11-12-2018
"Stalowa Galeria" działająca przy Parafii Trójcy Przenajświętszej poszerza swoją ofertę o kawiarenkę "Pod Skrzydłami", tworząc jednocześnie miejsce do obcowania ze sztuką, wspólnych spotkań i miłego spędzania wolnego czasu. To efekt współpracy z Warsztatami Terapii Zajęciowej "Nadzieja".

Miejska Wigilia

11-12-2018
16. grudnia na Placu Piłsudskiego przed Miejskim Domem Kultury w Stalowej Woli odbędzie się kolejna Wigilia. Tradycyjnie nie zabraknie wspólnego śpiewania kolęd czy bożonarodzeniowych życzeń przy opłatku. Odbędzie się także Jarmark Świąteczny, a każdy kto zechce będzie mógł się włączyć w akcję charytatywną "Stalowowolska Paczka Pomocy".

Ile przyjdzie nam zapłacić?

07-12-2018
Zapowiadane podwyżki cen energii rozpalają dyskusję różnych środowisk w Polsce. Problem ten został poruszony podczas sesji Rady Miejskiej Stalowej Woli. Miasto, póki co, może mówić o odłożonych w czasie skutkach planowanych posunięć firm energetycznych.

Nauka a biznes

07-12-2018
"Biznes - Nauka - Stalowa Wola" to tytuł konferencji, która odbyła się w Wydziale Mechaniczno - Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej. Poruszane w jej ramach tematy dotyczyły powiązań współczesnej gospodarki.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Ogłoszenia

Reklama

Partnerzy