Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Palący problem

02-03-2021
Jednym z głównych źródeł zanieczyszczenia powietrza w Polsce są tzw. kopciuchy, czyli przestarzałe piece węglowe do ogrzewania budynków. Do tego dochodzi jakość paliwa, które je zasila oraz usytuowanie kominów. Na takim tle dochodzi nieraz do sąsiedzkich konfliktów. Tak rzecz się ma w Stalowej Woli - Rozwadowie. Tymczasem dostępne są programy, które mogłyby rozwiązać problem.

Wspomnienie

02-03-2021
1. marca przypadał Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ze względu na pandemię obchody ustanowionego w 2011 roku święta zostały ograniczone. W Stalowej Woli w intencji żołnierzy niezłomnych między innymi modlono się w Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów.

Dla ochotników

02-03-2021
Miniony rok był dla stalowowolskich strażaków ochotników wyjątkowo pracowity. Pandemia spowodowała, że lista standardowych zadań wydłużyła się o pomoc w odkażaniu miasta oraz dostarczanie żywności osobom starszym, niepełnosprawnym i przebywającym na kwarantannie. Działania OSP Stalowa Wola można wesprzeć 1% podatku.

Oferta strefy

02-03-2021
Po przerwie wróciły zajęcia w Strefie Spotkań, która powstała w Stalowej Woli cztery lata temu jako miejsce aktywności lokalnej. W ofercie jest m. in. nauka języków obcych, joga, gry planszowe oraz działania rękodzielnicze.

Nusia

02-03-2021
Małgorzata Żurecka, do niedawna stalowowolska "tylko poetka", wydała zbiór opowiadań zatytułowany "Nusia", w którym wraca do czasów dzieciństwa. Opisuje nie tylko własne przeżycia, ale także kreśli obraz "zwyczajnego" życia sprzed 50, 60 lat. Książka zyskała pochlebne recenzje, w przygotowaniu jest kolejna część i tłumaczenia.

Wszystko płynie

02-03-2021
W Galerii "Tło" MDK w Stalowej Woli można oglądać wystawę malarstwa Danuty Gaweł, zatytułowaną "Wszystko płynie". Artystka zabiera odbiorcę w świat przyrody, jakże ważnych dla niej barw oraz poetyckiej intuicji.

Jak Krosno widzą

02-03-2021
W niedzielę Spółdzielczy Dom Kultury w Stalowej Woli zaprosił na wernisaż wystawy poplenerowej zatytułowanej "Portret Krosna". Tworzą ją prace artystów, którzy przyjeżdżają z różnych części świata do tego malowniczego miasta.

Turniej

02-03-2021
5. i 6. marca w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli odbędą się XI Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Boksie. Organizatorzy: Klub Bokserski Stal Stalowa Wola Boxing Team i Podkarpacki Okręgowy Związek Bokserski zapraszają do śledzenia tego wydarzenia za pośrednictwem internetu.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Komunikaty

Partnerzy