Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Wykręcone

11-10-2019
Zakończyła się walka o tytuł "Najbardziej Rowerowego Miasta w Polsce" w ramach kampanii społecznej "Kręć kilometry". Stalowowolscy cykliści pokonali ich blisko 84 tysiące, dzięki czemu w połowie przyszłego roku w mieście zostaną zainstalowane czujniki smogu.

Kolejowe inwestycje

08-10-2019
Trwa elektryfikacja i modernizacja linii kolejowej pomiędzy Lublinem a Stalową Wolą- Rozwadowem. Mimo prac od 11. października wracają pociągi na trasę, którą pokonają szybciej. W połączeniu z innym zadaniem skróci się także podróż do Warszawy. O szczegółach poinformowano na konferencji prasowej

Rozbudowa szkoły

08-10-2019
8. października został wmurowany kamień węgielny w budowaną przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Stalowej Woli salę gimnastyczną. Nowa przestrzeń poprawi komfort pracy nauczycieli ale przede wszystkim stworzy warunki do rozwijania sprawności fizycznej uczniów.

Powrót do domu

08-10-2019
Przez dwa dni odbywały się uroczystości pogrzebowe śp. kpt. Tadeusza Gajdy pseudonim "Tarzan", dowódcy oddziału partyzanckiego Narodowego Zjednoczenia Wojskowego na Rzeszowszczyźnie. Jego szczątki zostały odnalezione w październiku 2017 roku w Krakowie, a spoczęły na rozwadowskim Cmentarzu Wojennym.

Demokratyczny postulat

08-10-2019
Kampania wyborcza do parlamentu jest już na finiszu. Kandydaci więc intensyfikują swoje działania i próbują zaistnieć w świadomości społeczeństwa w różny sposób. Marzena Kardasińska z Komitetu "Przywrócić Prawo", ubiegająca się o mandat senatora w okręgu nr 54 chce unieważnienia wyborów do Sejmu.

Tak niewiele by uratować życie

08-10-2019
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli włączyła się w ogólnopolską kampanię pod nazwą "Czujka na straży twojego bezpieczeństwa". Ma ona na celu informowanie społeczeństwa o zagrożeniach związanych z możliwością powstawania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych, a także o zatruciach tlenkiem węgla.

Promesy dla ochotników

08-10-2019
Ochotnicze Straże Pożarne z terenu Powiatu Stalowowolskiego otrzymały dotację po 5. tysięcy złotych z budżetu państwa. Wcześniej każda z jednostek musiała złożyć wniosek z opisem na co zostaną przeznaczone pieniądze. Promesy przekazał Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber.

Hiszpańskie praktyki

08-10-2019
Zespół Szkół nr 2 w Stalowej Woli realizuje projekt pod nazwą: "Praktyki zawodowe - dobra inwestycja w przyszłość". W jego ramach uczniowie odbywają trzytygodniowe staże w Hiszpanii, gdzie zdobywają doświadczenie, które może być przydatne w przyszłości, a także doskonalą znajomość języków obcych.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Komunikaty

Patronat

Partnerzy