Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Pożegnanie legendy

15-02-2019
12. lutego w 77 roku życia zmarł Lucjan Trela, bokserska legenda nie tylko Stalowej Woli. Olimpijczyk z Meksyku z 1968 roku, wielokrotny reprezentant i Mistrz Polski w wadze ciężkiej trafił do serc zawodników i kibiców swoim zaangażowaniem i walecznością. Ostatnią walkę przegrał z chorobą.

W rocznicę utworzenia AK

15-02-2019
14. lutego 1942 roku oficjalnie zaczęła funkcjonować nazwa - symbol Armia Krajowa, która decyzją generała Władysława Sikorskiego objęła zbrojne przedsięwzięcia konspiracji w okupowanej Polsce. Początkowo przemianowano Związek Walki Zbrojnej, do 1943 roku akcja scalania objęła również inne grupy uznające Rząd RP na obczyźnie. Były wśród nich m. in.: Narodowa Organizacja Wojskowa czy Bataliony Chłopskie. Liczebność AK szacowano nawet na ponad 300 tysięcy żołnierzy.

Eko odsłona miasta

15-02-2019
Polski Klub Ekologiczny "Przyjaciele Ziemi" w Stalowej Woli działa od 25 lat. Był inicjatorem przeprowadzenia w mieście ogólnopolskiej akcji pod nazwą "Sprzątanie świata". Angażuje się także w edukowanie społeczeństwa z zakresu ochrony przyrody. Organizację w działaniach na rzecz środowiska naturalnego osoby rozliczające się z fiskusem mogą wesprzeć 1% podatku.

W wolnym czasie

15-02-2019
Podkarpackie ferie są już na półmetku. Brak śniegu w mieście może niektórym doskwierać, ale na pewno nie tym, którzy czas wolny spędzają w stalowowolskich instytucjach kultury. Bogaty grafik zajęć gwarantuje, że o nudzie nie może być mowy.

Umowa na zakup sprzętu

12-02-2019
Za prawie 3 miliony złotych w najbliższym czasie zostanie doposażony oddział ratunkowy Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. 8. lutego dyrektor lecznicy Edward Surmacz i wiceminister zdrowia Józefa Szczurek - Żelazko podpisali umowę dotyczącą przekazania środków na ten cel.

A kadra?

12-02-2019
Pozostajemy jeszcze w temacie związanym ze stalowowolskim szpitalem. Remonty i nowy sprzęt, które są jego udziałem to jedno. Oddzielną kwestię stanowi liczba zatrudnionych lekarzy o odpowiednich kwalifikacjach.

Na rundę jesienną?

12-02-2019
Według założeń do połowy czerwca powinny zakończyć się prace związane z budową Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli. Najtrudniejsza część zadania została wykonana, reszta w znacznej mierze zależy m. in. od pogody.

Rok w straży

12-02-2019
Stalowowolscy strażacy podczas dorocznej narady z udziałem zastępcy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego, podsumowali minione miesiące pracy. Ze statystyk wynika, że w porównaniu do roku 2017 wyjeżdżali oni do mniejszej ilości pożarów, wzrosła za to liczba pozostałych interwencji. Jednostki Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie zostały doinwestowane większymi niż w poprzednich latach środkami, a te wykorzystano na doposażenie i remonty.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Ogłoszenia

Reklama

Partnerzy