Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Gdzie po wsparcie

03-04-2020
Wraz z pojawieniem się COVID - 19 nie zniknęły inne choroby czy dolegliwości. Pandemia wprowadziła jednak pewne utrudnienia zarówno dla lekarzy jak i pacjentów. Zamknięte poradnie mogą przysporzyć problemów. Informacji jak z częścią z nich sobie poradzić można szukać m. in. na stronie internetowej NFZ.

Zapotrzebowanie

03-04-2020
Zapotrzebowanie na leczniczą krew w placówkach medycznych jest ciągłe. O najpotrzebniejszych jej grupach w województwie podkarpackim informuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. W miejscach poboru obowiązują środki ostrożności mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa dawcom i personelowi medycznemu.

Dla załogi i regionu

03-04-2020
Obecna sytuacja wymusiła na niektórych firmach przymusowy postój. Inni pracują w rygorze sanitarnym. HSW, jeden z największych pracodawców w regionie, realizuje zakontraktowane zamówienia. Spółka przekazała także 500 tysięcy złotych dla podkarpackich szpitali.

Co kto może

03-04-2020
W dobie pandemii zagrożeni zarażeniem są przede wszystkim przedstawiciele służb medycznych. W szpitalach brakuje środków ochrony dlatego wszyscy, którzy mają chęci i możliwości starają się pomóc. We wtorek do stalowowolskiego i niżańskiego szpitala trafiła pierwsza partia przyłbic ochronnych wykonana w pracowni druku 3D Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej.

Dostępna ale w sieci

03-04-2020
Na ulicach, czy w instytucjach z racji pandemii życie przeszło w stan wegetacji. Kwitnie za to w sieci. Coraz więcej osób włącza się w różne działania. Swoje propozycje przygotowały także stalowowolskie placówki kultury, zamknięte dziś dla widzów, słuchaczy i czytelników. Jednak w łączności z nimi.

Miejskie wsparcie

31-03-2020
27. marca po raz pierwszy odbyła się sesja Rady Miejskiej Stalowej Woli drogą internetową. Wiąże się to z ogłoszonym w Polsce stanem epidemii i także w związku z zagrożeniem zarażenia koronawirusem zwołano obrady. Miasto przekazało 300 tysięcy złotych dla szpitala powiatowego.

Gdy będzie dofinansowanie

31-03-2020
Na sesji przegłosowano także zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Stalowej Woli, tym samym gmina zadeklarowała środki na wkład własny potrzebny na kolejny etap modernizacji MDK. Zadanie ma kosztować prawie 20 milionów złotych, z czego dofinansowanie może stanowić 85%.

Mimo zamkniętych drzwi

31-03-2020
Powiatowy Urząd Pracy w Stalowej Woli do odwołania zawiesił bezpośrednią obsługę klientów. Budynek jest zamknięty dla interesantów, ale nie przerywa pracy. Wszelkie sprawy można załatwić zdalnie.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Komunikaty

Partnerzy