Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Prezentacja

27-01-2023
Piłkarska Spółka Akcyjna przedstawiła zawodników, którzy uzupełnią skład trzecioligowej Stali Stalowa Wola w rundzie wiosennej. Obecnie drużyna odbywa wzmożone treningi i rozgrywa mecze kontrolne. W okresie przygotowawczym zaplanowano osiem sparingów, m. in. z Hutnikiem Kraków i Stalą Rzeszów.

Czas na Rozwadów i Charzewice

27-01-2023
Już niedługo rozpocznie się druga edycja kursu na przewodnika miejskiego. Wezmą w niej udział uczestnicy pierwszej tury szkoleń i zupełnie nowe osoby. Obszar jaki tym razem przybliży Fundacja Dionizego Garbacza "Stalovianum" to Rozwadów i Charzewice.

Ferie na finiszu

27-01-2023
W tym roku województwo podkarpackie jako jedno z pierwszych w Polsce rozpoczęło ferie zimowe. W Stalowej Woli w czasie wolnym od zajęć w szkołach wiele się działo za sprawą instytucji, które zaprosiły uczniów do udziału w ciekawych zajęciach. Jednak jak mówi stare przysłowie to co dobre szybko się kończy.

Moc pilatesu

27-01-2023
W ramach trzeciego cyklu zajęć, organizowanych z dofinansowaniem ze środków norweskich w Centrum Aktywności Seniora, pojawił się pilates. Celem tej formy aktywności jest m. in. wzmocnienie mięśni, odciążenie kręgosłupa, poprawa postawy i obniżenie poziomu stresu.

Pielęgnują folklor

27-01-2023
Miejski Dom Kultury dokłada wszelkich starań, aby zachowywać dziedzictwo regionu i kontynuować tradycje. Tym razem dla miłośników folkloru zorganizował warsztaty tańca tradycyjnego, które poprowadzili Artur Szlachetka oraz Rafał Dyrda.

Problemy z wodą

24-01-2023
Z prośbą o pomoc zwróciło się do naszej redakcji dwoje mieszkańców Stalowej Woli. Kiedy pada ulewny deszcz lub topi się śnieg, przed garażem pana Stanisława gromadzi się woda, która utrudnia dostęp do nieruchomości. Pani Wiesława boryka się z podobnym problemem, tyle że potężna kałuża blokuje dojazd do jej domu. W Urzędzie Miasta pytaliśmy czy jest nadzieja na pozytywne rozwiązanie obu spraw, a jeśli tak, to kiedy można się tego spodziewać.

Co z siedzibą?

24-01-2023
Do 30. stycznia Polski Komitet Pomocy Społecznej ma opuścić siedzibę przy ul. Energetyków 35 w Stalowej Woli. Jeśli lokal nie zostanie przekazany Zakładowi Administracji Budynków w wyznaczonym terminie, sprawa trafi do sądu.

Śladami powstańców

24-01-2023
22. stycznia przypadała 160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. Z tej okazji Miejski Dom Kultury zaprosił do udziału w pieszym rajdzie śladami powstańców. Trasa prowadziła m. in. przez teren poligonu wojskowego.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Komunikaty

Partnerzy