Serwis informacyjny

<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Postój króla

22-07-2022
Na dziedzińcu budynku Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli przy ulicy Sandomierskiej można oglądać pomnik króla Jana III Sobieskiego. Nie jest to jego docelowe posadowienie, a jedynie tymczasowa lokalizacja "w wędrówce". Upamiętnienie miało stanąć w 2018 roku na wiedeńskim wzgórzu Kahlenberg, ale władze stolicy Austrii negatywnie zaopiniowały projekt profesora Czesława Dźwigaja. Teraz komitet budowy pomnika prezentuje go w miejscach, które łączy coś z utrwalonym w brązie monarchą.

Stalowowolski akcent

22-07-2022
"Dobre granie przy fontannie" czyli cykl piątkowych koncertów na tarasie MDK jest już na półmetku tegorocznych propozycji. Wspólnym mianownikiem są tu koneksje wykonawców ze Stalową Wolą. Takie ma Tamara Behler, która z Grzechem Piotrowskim sygnowała projekt "Retro Beat".

Mali dziennikarze i filmowcy

22-07-2022
Telewizja Kablowa Stella gościła w Przedszkolu Chatka Misia z warsztatami. Dzieci były zainteresowane jak powstaje program lokalny, przeprowadzaniem wywiadów i montowaniem filmów. Same też spróbowały sił w roli dziennikarzy i operatorów kamery. Spotkanie odbyło się w ramach wakacyjnych zajęć placówki, przybliżających pracę w mediach.

"Składanie" biurowca

15-07-2022
U zbiegu ulic Gen. Leopolda Okulickiego i Floriańskiej w Stalowej Woli trwa budowa biurowca. Poza miastem, które przekazało działkę, głównym inwestorem jest ARP. Obiekt powstaje w ramach Programu "Fabryka", dedykowanego regionom zagrożonym wykluczeniem. Na obecnym etapie to, co będzie widoczne na powierzchni, wykonawca robót "składa" z prefabrykowanych elementów.

Przejścia z przyległościami

15-07-2022
Stalowa Wola ma dziś kilkadziesiąt placów budowy, najwięcej w śródmieściu. Ponad 30 z nich obejmuje przejścia dla pieszych, a przy okazji zmienia się też to, co do nich przylega choć nie zawsze jest w złym stanie.

Niżańskla farma

15-07-2022
11. lipca w Nisku rozpoczęto budowę jednej z największych farm fotowoltaicznych na Podkarpaciu. Powstaje ona na terenie firmy KFA Armatura. Prace potrwają około trzech miesięcy.

Element rewitalizacji

15-07-2022
"Aktywizacja - rewitalizacja" to projekt realizowany przez MZK w Stalowej Woli. Do udziału zaproszeni są przedsiębiorcy, którzy poszukują chętnych na staże zawodowe oraz osoby bezrobotne, zainteresowane podjęciem takiej formy pracy, jak również podniesieniem swoich kwalifikacji poprzez bezpłatne kursy i szkolenia.

Kolejna afera podkarpacka?

15-07-2022
Sytuacja w Szpitalu Wojewódzkim nr 1 związana z wykorzystaniem robota wspomagającego pracę chirurga stała się tematem konferencji prasowej stalowowolskiego radnego Sejmiku podkarpackiego Andrzeja Szlęzaka. W Komisji Rewizyjnej, której przewodniczy, zajmuje się on tą sprawą od kilku miesięcy. W efekcie zostały złożone zawiadomienia o popełnieniu licznych przestępstw m. in. do Ministra Sprawiedliwości, prokuratury i CBA.
<< Poprzednie  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następne >>

Reklama

Komunikaty

Partnerzy